Galip Öztürk Varan’ı satın aldı

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, A Plus yolcu hizmeti veren 65 yıllık otobüs firması Varan Turizm’i satın aldı. Atılan imza ile 120 otobüslük filoyu ve Varan ismini satın alan Öztürk’ün markaya özellikle sahil bölgelerine hizmet edecek şekilde büyük yatırım yapmayı planladığı öğrenildi.

Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk, Varan Turizm’i satın aldı. Metro Holding İletişim Direktörü Necmi Hatipoğlu, konuya ilişkin A.A muhabirine yaptığı açıklamada, Galip Öztürk’in Varan Turizm’i Metro Turizm’den bağımsız olarak kendi adına satın aldığını, iki taraf arasında satış işlemine dair protokolün dün imzalandığını bildirdi.

Varan Turizm’in bir süredir satış yönünde arayış içinde olduğunu ve çeşitli firmalarla görüştüğünü belirten Hatipoğlu, Galip Öztürk’ün geçen hafta yaptığı görüşmelerin ardından bu satış işleminin gerçekleştiğini anlattı.

Bu satın almayla birlikte Türkiye genelinde 200 satış ofisinin de devralındığını bildiren Hatipoğlu,  Vatan otobüslerinin mola verdiği tesislerin ise bu satın almaya dahil olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.