Freddy Jason’a Karşı Film İnceleme ve Yorumları

Korku türünün müdavimleri gerek Freddy’e gerek Jason’a yabacı değillerdir. Elm Sokağı ve 13.Cuma bir dönemin en önemli korku filmleri olarak kült mertebesine ulaştılar ve kendi hayran kitlelerini yarattılar. Ancak her devam filmi gibi-her iki filmde en az 7-8 bölüm çekildi-Filmlerin kendini tekrar etmesi yönetmenleri farklılık arayışına itti. Zaten Teen slasher (gençlerin öldürülmesini konu eden korku türü) filmlerin içinde bulunduğu kısır döngü budur. Konu sadece kesip biçme üzerine kurgulandığı için her bölümün bir diğerinden daha yaratıcı olması gerekir ki seri halde çekilen filmler için bu yaratım süreci bir hayli zordur. İşte Çinli yönetmen Ronny You(Chucky’nin Gelini, Korkusuz, Son Vampir) her iki karakteri bir arya getirerek korkuyu katmerlemeye çalışmış. Freddy Jason’a Karşı Filminin incelemesini yapmadan önce, filmin konusundan kısaca bahsedelim. Freddy artık Elm Sokağında korku salamamaktadır. Bunun üzerine Kristal Göl’ü katili Jason’un rüyasına girerek onu Elm Sokağına çağırır. İnsanları katleden ikili bir süre sonra karşı karşıya gelir.

2004 ABD yapımı olan filmi ilginç kılan, birbirlerinden tamamen farklı ve zıt kulvarda giden iki karakteri aynı filmde kurgulamak. Bir kere karakterlerin yaşamış oldukları mekân farklı. Freddy Elm Sokağı’nda yaşarken, Jason Kristal Gölü’nde yaşıyor. Jason insanları gerçek hayatta öldürürken, Freddy öldürmek için rüyaları seçiyor. Freddy mizah yeteneğine sahip. Jason ise değil mizah yapmak, konuşmuyor bile. Ortak olan tek şey doğranan gençler.

      Freddy Jason’a Karşı Filmi önerebileceğimiz bir film. Tamam film absürtlük sınırlarını zorluyor ama ,en azından iki kült filmin karakterlerinin üstünlük kavgasını seyretmek keyifli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.