Frank Film Yorumları

Ne Yaptın Richard? filmi ile ile İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale En İyi Film ödülünün sahibi olan Lenny Abrahamson’ın yeni filmi Frank, absürt komedi tarzında ilginç bir film.

Film, klavye çalan, şarkı yazan ve kendini yetenekli gören Jon’un hikayesini anlatıyor. Jon, sıradan bir günde sahilde otururken kendini denizde boğmaya çalışan bir adam görüyor. Bir de minibüsünü sahile çekmiş önünde duran bir adamın bu boğulma sahnesini izlediğini fark ediyor. Adam boğulan bu kişinin müzik gruplarının klavyecisi olduğunu söyler. Jon da hemen atlar ve kendisinin de klavye çaldığını söyler. Bu adam da minibüsün içinde göremediğimiz bir kişiye bir şey sorar ve Jon’a artık gruplarının yeni üyesi olduğunu belirtir.

Bu müzik grubu kafasında büyük bir maske ile dolaşan Frank’ın önderliğinde toplam 5 ilginç kişiden oluşuyor. Bu grup bir albüm kaydetmek için kırsalda bir eve taşınıyorlar. Jon, her anı videoya kaydedip Youtube’da paylaşıyor. Her dakika bir tweet atıyor. 20 takipçisi bile olmayan bu kişilerin en komik halleri sosyal medyada paylaşılınca takipçileri 10 binlere kadar çıkıyor. Bu sayede Jon, Frank ve diğer grup üyeleri ABD’nin en büyük festivallerinden birine davet ediliyorlar.

Frank, mizahı yüksek bir film olsa da, zaman ilerledikçe dram ve gizem türüne de yaklaşan bir film. En başta bu tuhaf müzik grubuna ayak uydurmaya çalışan sıradan bir insan Jon’un üzerinden ilerlese de, daha sonra film başka boyutlara varıyor. Yani kısaca bu filmde kahkaha da atabilirsiniz, duygulanıp ağlayabilir de…

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.