Foursquare Mobil Uygulaması Nedir?

Foursquare, bulunduğunuz konumu bildiren ve bu konumu dilerseniz twitter ve facebook gibi sosyal ağlarda otomatik paylaşan bir mobil uygulamadır.

Foursquare’de gittiğiniz ya da gitmek istediğiniz cafeler, oteller, publar, çay bahçeleri, sinemalar, tiyatrolar, restaurantlar ve alışveriş merkezleri hakkında tavsiyeler de bulunuyor. Dilerseniz sizde gittiğiniz mekanlar hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Foursuqare’i bir oyun gibi de düşünebilirsiniz. Bunun nedeni ise gittiğiniz yerlerdeki kendini işaretlemiş (check-in) yapmış kişileri görebilmeniz, onlarla tanışmanız ve sosyal ağlarınıza arkadaş olarak ekleyebilmenizdir.

Mayor Badge Nedir?

Foursquare uygulamasında en çok merak edilen konu ise Mayor Bedge’dir. Mayor Bedge ünvanını kazanmak için bir işletmeye son 60 gün içerisinde en çok check-in yaptıran kişi olmanız gerekmektedir.

Diğer Badge (Rozet) çeşitleri arasında Adventurer(Maceracı), Explorer (Kaşif) ve SuperStar’ı gösterebiliriz. Adventurer ünvanını kazanmak için 10 farklı yerde check-in işlemi yapmanız gerekmektedir. Explorer ve SuperStar için ise sırasıyla 25 ve 50 farklı yerde check-in işlemi yapmanız gerekmektedir.

Uygulamayı indirmek için foursquare.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.