Football Manager 13 Türkçe Olacak

Sports Interactive tarafından geliştirilen sevilen menajerlik oyunu Football Manager veya kısaca FM 13 Türkçe dil desteğiyle satışa sunulacak.

Resmi açıklamanın da yapıldığı bu haber eminiz tüm FM tutkunlarını sevindirecek.Çünkü tam sürüm yamanın çıkması aylar alıyordu.

İşte orjinal açıklama şu şekilde ;

Miles Jacobson ‏@milessi A few years ago I stated when we reached a sales milestone in Turkey, we’d add Turkish language to FM PC/Mac. We finally hit it on Friday.

Therefore #FM13 will ship with Turkish language – people of Turkey, please don’t let me down. #Buy FM13, don’t pirate it. 

 

Aslında haberdeki mesaj açık.Pişman etmeyin , korsana hayır mesajı taşıyor 🙂

Daha önce belli satış rakamına ulaşmaları halinde Türkçe dil desteği sunacaklarını belirtmişlerdi.Ve şimdi de sözlerini tutuyorlar.Sports Interactive’in bu jestine Türk oyunseverler nasıl ilgi gösterecek bunu oyun raflarda yerini aldığında öğreneceğiz.

Ayrıca Türkçe dil desteğinin Pc platformunun yanı sıra MAC platformunda da yer alacağını belirtelim.

Bildiğiniz gibi daha önce Türkçe dil desteği Championship Manager 10 ve Pro Evolution Soccer 11 serisine de eklenmişti.EA tarafından dağıtılan Crysis serisi de Türkçe dil desteğiyle satışa sunuluyor.

Yükselen Türk oyuncu kitlesini diğer oyun yapımcılarını da etkilemesini bekliyoruz.Örneğin Ubisoft ve diğer Electronic Arts oyunlarını.