Flappy Bird Çılgınlığı!

Flappy Bird, şimdiden bağımlılık yarattı. Peki nedir bu Flappy Bird çılgınlığı?

Flappy Bird oyunu Türkiye’de de kendinden oldukça söz ettiren oyunlardan biri oldu. En çok oynanan oyunlar arasına girdi bile. Flappy Bird, şuanda sadece İOS ve Android destekli telefonlardan indirilebiliyor. Ama çok yakında Flappy Bird oyunu Windows Phone 8 için de indirilebilir olacak.

Oldukça basit ve kolay görünen bu oyun, aslında oynaması çok zor bağımlılık yaratan bir oyun. Sosyal medya üzerinden adından sıkça bahsettiren bu oyun, Candy Crush ve Angry Birds oyunlarını bile geride bıraktı. App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Oyunda aynı Mario oyunundaki gibi yeşil borular mevcut. Ekrana dokunarak kuşun havada kalmasını ve o yeşil borulara hiçbir şekilde değmeden ilerlemesini sağlıyoruz. Anlatımı çok basit gibi görünse de oynamaya başladıktan sonra ne kadar zor ve sinir bozucu olduğunu göreceksiniz. Oyun ile ilgili videolar ve resimler twitter üzerinden paylaşılmaya devam ediyor. Oyun görsel ve müzik açısından sınıfta kalsa da zorluk derecesinden dolayı bunları geride bıraktırıyor ve sadece oyuna konsantre olmanızı sağlıyor. Windows phone için bu oyun tahminen önümüzdeki ay indirilebilir olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.