Filenin Sultanları Dünya 3.sü!

Bilirsiniz belki. A Milli Voleybol takımımız dün Sırbistan’a 3-2 yenilerek finale çıkma şansını kaybetti. Şampiyonayı 3.maçı kazanarak bitiren Filenin Sultanları, İtalya’yı 3-2 devirdi.

İlk sette son bölüme 20-18 üstün giren (A) Milli Takım’da Neslihan’ın etkili oyunu seti, Ay yıldızlılara 25-21’lik skorla getirdi.

Filenin Sultanları, ikinci sete Eda’nın etkili oyunuyla başlamasına karşın savunmadaki basit hatalar nedeniyle 25-15 kaybetti. Bu sonuçla İtalya, maçta durumu 1-1’e getirdi.

Maçın üçüncü setine ikinci sete göre hücumda daha toparlanmış bir şekilde başlayan “Filenin Sultanları”, peşpeşe gelen hatalar sonucu seti rakibine 27-25 verdi.

(A) Milli Takım, 4.seti İtalya’nın da oyundan düşmesiyle 25-19 kazandı. Bu sonuçla maçta durum 2-2’ye geldi ve karşılaşmanın galibini belirlemek üzere tie-break setine gidildi.

Çekişmeli geçen tie-break setinde, hırslı oyunuyla İtalya’yı bunaltan “Filenin Sultanları” karşılaşmanın son bölümünde, İtalya’nın üzerindeki hakimiyetini kabul ettirirken 3-2 kazanarak Dünya 3.lüğünü ilan etti.

Biz de herseydenbirsey.com ekibi olarak A Milli Takımımızı canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.