Figüran Film Yorumları

Bir film izlerken, içerisinde çekilen bir filmi daha izlemek! Son dönemde Pek Yakında filminde rastladığımız bu hikaye, isminden de anlaşılacağı gibi Figüran’da da hakim. Setlerde figüranlık yapan Mutlu, kendi yazdığı senaryosunu bir gün filme dönüştürme hayaliyle yaşayan bir adamdır. Bu hayali için ünlü oyuncu Pelin Şafak’a ulaşmaya çalışan Mutlu, biraz saf biraz da sakar bir karakterdir. Film, günümüzün set hallerini, kamera arkasında yaşanılan tüm zorlukları da komik bir dille göstermeye çalışıyor.

Başrollerinde Ceyhun Fersoy ve Serenay Aktaş’ın yer aldığı filmin yan rolleri ise biraz yetersiz kalıyor. Figüran’ın hikayesi aslında tam anlamıyla Mutlu’yu hedef alıyor. Tamamen onun üzerinden ilerleyen filmde yan öyküler olarak cinsel tercihlerle alay etmeyi tercih ediyor. Artık bu tarz komedilere izleyicilerin gülmediğini düşünürsek Figüran, mizah açısından sınıfta kalıyor.

Şuanda Survivor’da yarışan Serenay Aktaş’ın oyunculuğu, bu zamana kadar yer aldığı dizilere kıyasla oldukça ilerlediği görülüyor. Ceyhun Fersoy ise zaten komedi rollerinde görmeye alışık olduğumuz bir oyuncu. Bu filmde ilk başrolü olmasıyla biraz yetersiz kalıyor. Ama “ilk elin günahı olmaz” diyerek işin içinden çıkabiliriz.

Kısaca Figüran, izlerken eğlendiren, sinemada değil de ancak evde izlenildiğinde keyif verebilecek orta halli bir film. İzlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.