Fi Dizisi Bu Sezon Bitiyor Mu?

PuhuTV’nin internet dizisi Fi, bu sezon final mi yapıyor?

Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç gibi isimlerin paylaştığı, Azra Kohen’in üçleme kitabı FiÇiPi’den uyarlanan dizi, 2. sezonuyla final yapabilir.

İlk sezonu Fi kitabından uyarlanan dizi, 2. sezonunda ise Çi ile kaldığı yerden devam ediyor. Ancak dizi Pi serisini göremeden ya da 2. sezona dahil edilerek bu sezon bitebilir. Kitabın yazarı Azra Kohen, bir radyo programına katılarak ilginç açıklamalarda bulundu.

En başında 4 sezon olarak anlaşılsa da Azra Kohen kitaba bağlı kalınmadığı için dizinin bitmesini istediğini belirtti. Kitapla birebir işlenen bölümün sadece ilk sezonun birinci bölümü olduğunu söyleyen Azra Kohen, 3. bölüm itibariyle bambaşka bir hikaye anlatıldığının altını çizdi. Bazı ufak detayların haricinde kitapla alakası olmadığını ve özellikle yeni sezon olan Çi’de bir tek karakterlerin aynı olduğunu gördükten sonra dizinin finali için her şeyi yapacağını söyledi.

Dizinin oyuncuları ve yönetmenin yanı sıra bütün ekibi başarılı bulsa da kitaplarının bu şekilde kullanılmasından rahatsız olduğunu ve en başında hazırlanması gereken senaryonun bazı haftalar çok geç oyunculara ulaştığını da dile getirdi. Yazdığı hikayelerin 1 saate sığdırılmaya çalışılırken asıl anlatılmak istenen şeyin gözden kaçırıldığını söylese de Ay Yapım’dan ve diğer tüm ekipten memnun olduğunu da açıkladı. Bu gibi durumlarda öncelik olarak yapımcının isteği önemlidir. Bakalım ortak bir noktada buluşup sorun çözülebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.