Fenerbahçe Küme Düşerse Galatasaray Destek Olacak

Bu olan Ünal Aysal farkından oluyor galiba. Galatasaray ezeli rakibi Fenerbahçe’nin zor günlerinde inanılmaz bir plan yaparak ona destek olacağı iddia ediliyor. Nasıl mı?

Eğer ki Fenerbahçe küme düşer ise, Galatasaray yöneticileri Fenerbahçe’de görev yapan bazı oyuncuları kiralamak için başvuracak. Ezeli rakiba bu yardımın yapılma sebebi ise, Fenerbahçe’nin ekonomik açıdan zorlanmaması ve oyuncuların dağılmaması.

Gerçekten tebrik edilmeye değer.

Fenerbahçe ağırlıklı şike soruşturması başladığı günden bu yana aldığı önlemler ve demeçlerle ezeli rakibinin yanında durmaya çalışan Galatasaray ilginç bir proje geliştirdi.

Galatasaray yönetimi şike soruşturması başladığından beri TV ve web sitesinde yayın yasağı koymuş, hem ezeli rakibine destek olmuş, hem de Aysal’ın verdiği demeçlerle tansiyon düşürülmeye çalışılmıştır.

Sarı-kırmızılı yöneticiler, Fenerbahçe’nin yanında durmaya devam edeceklerini belirtirlerken şu ifadeleri de kullandılar: “Biz ezeli ve ebedi rakibimizin bu işten en az hasarla çıkması için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı duruma biz düşseydik davul-zurna ile karşılayanlar olur muydu? Elbette. Ama biz aristokrat topluluğuz ve böyle bir durumda menfaat peşinde koşmayız”.

“Fenerbahçe eğer küme düşürülürse, hocamıza sorarız ve ihtiyacımız olan oyuncuyu isteriz. Ama bu futbolcunun bonservisiyle alınması anlamına gelmesin. Fenerbahçe oyuncusunu verir, 1 yıl bizde oynar. Süper Lig’e çıktığında da gelir, geri alır. Böyle bir anlaşmaya sıcak bakabiliriz. Yoksa, Fenerbahçe’nin durumundan istifade edelim, oyuncuları kapalım diye bir düşüncemiz asla olmadı. Ayrıca böyle bir durumda oyuncuların Fenerbahçe’ye maliyet yükü azalmış olur.”

milliyet’ten biraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.