Facebook’ta adına sahte hesap açıldığı için intihara kalkıştı

Bir sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta adına sahte hesap açılması sebebiyle aldığı ilaçlar yüzünden felç kalan üniversite öğrencisi Zeynep Abuşoğlu, bugün Sağlık Bakanlığı özel uçağıyla Başkent’e getirildi.

Adıyaman Üniversitesi, Muhasebe bölümü 1.sınıf öğrencisi olan Zeynep’in yaşadığı bu dram, Sağlık Bakanlığı yetkililerini harekete geçirdi. Kendi adına sahte olarak açılan Facebook hesabı yüzünden intihara kalkışan Zeynep’i arkadaşları son anda hastaneye yetiştirmiş ve kurtulmasını sağlamıştı. Bakanlığın emirleri doğrultusunda İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Zeynep, aldığı ilaçlardan dolayı yaşamını felçli olarak geçirmek zorunda kalmıştı.

Sağlık Bakanlığı’nın olayı incelemesi sonucu Abuşoğlu, bakanlığa ait özel bir uçakla Ankara İbni Sina Hastanesi’nde tedavisine devam edilmesi kararı alındı.

Baba Ali Abuşoğlu ise şu açıklamalarda bulundu:
-Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’e, Sağlık Bakanlığı’na teşekkür ediyorum. İnşallah Ankara’da iyileşir. Orada daha donanımlı bir hastanede tedavi edilecek. İyileşirse inşallah sağlıklı bir şekilde gazetecilerin karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.