Facebook Videoları Kendiliğinden Oynatmayı Kapatma

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un yapmış olduğu değişiklik ile anasayfanızdaki videolar kendiliğinden oynamaya başladı. Hem mobil hem de PC sürümünde değişikliğe giden Facebook’un bu yeniliği kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmamakta.

Yapılan yenilikle cep telefonunuz Wi-Fi üzerinden bağlı iken veya bilgisayarınız ile Facebook’ta iseniz videolar sessiz olarak otomatik olarak başlatılıyor. Bunu nasıl iptal edeceğiniz için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmekte.

Facebook’ta sağ üst tarafta bulunan aşağı OK simgesine tıklayınız. Ardından AYARLAR tıklayarak genel ayarlar bölümüne geliniz. Açılan sayfada sol menünün en altındaki VİDEOLAR bölümüne geliniz. Bu sayfada aşağıda gördüğünüz ekran karşınıza gelecek. Sayfada gördüğünüz AÇIK menüsünü KAPALI durumuna getirerek bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Unutmayınız, burada yaptığınız değişiklik sadece bilgisayar kullanımınız için geçerlidir. Cep telefonunuzdan da aynı değişikliği yapmak için Facebook Uygulamasında “MENÜ” tuşuna bastıktan sonra “Video Otomatik Oynatımı” seçeneğine dokununuz. “Açık, Kapalı veya Sadece Wi-Fi” seçeneklerinden herhangi birini seçiniz.

facebook video

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.