Facebook Sildiğinizi Sandığınız Fotoğrafları Silecek

Tepki alan Facebook tutumu  sona eriyor.Sildiğiniz fotoğraflarınızın bir süre daha Facebook sunucularında tutulduğunu sanırım birçoğumuz bilmiyorduk.Bilenlerin de bu konuda endişeli olduğunu söylememize gerek yok.Ama artık endişelenmeye gerek yok çünkü Facebook bu tutumunu değiştiriyor.

Facebook’a hergün binlerce fotoğraf yükleniyor.Ve bunlar Facebook‘un Avrupa ve ABD’deki sunucularında saklanıyor.Saklanan fotoğraflar kullanıcılar silse bile sunucularda barındırılmaya devam ediyordu.Diğer bir değişle sildiğiniz fotoğrafları yalnızca siz görmüyordunuz.Sunucularda barındırılmaya devam eden bu fotoğraflara Facebook’un ne yaptığı bilinmiyordu.

Daha önce linkini aldığınız fotoğrafı albümünüzden sildikten sonra link çubuğuna linki yapıştırarak ulaşmanız mümkündü.Gizlilik anlamında oldukça büyük bir açık olan bu Facebook tutumuna her ne olmuşsa değiştirilme karar alınmış.

Ve resmen silme işlemi başlatılmış.Yani artık eski fotoğraflarınızın dalga dalga silindiğinden emin olabilirsiniz.Ve tabii ki bu yine Facebook’un açıklamaları.Sunucularda neler dönüyor bilemiyoruz. Siz siz olun daha sonra gördüğünüzde utanıp – sıkılacağınız fotoğrafları sanal ortama yüklemeyin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.