Facebook Messenger Kullanmak Zorunlu Oldu!

Facebook’un WhatsApp’ı satın almasından sonra Messenger’ı kaldıracağı konuşulurken, bir haber daha geldi. Facabook kullananlar kişilere mesaj atabilmek için Messenger uygulamasını kullanmak zorunda kalacaklar. Facebook üzerinden sohbet edebilmek için artık Messenger’a ihtiyacınız olacak.

İOS ve Android işletim sistemlerindeki Facebook uygulamasının sohbet kısmından arkadaşlarınızla konuşma imkanınız var. Ama artık böyle bir özellik olmayacak. Herkes mecburen Messenger uygulamasını indirerek sohbetlerini bu uygulama üzerinden yürütecekler.

Bugünden sonra telefonlarından Facebook uygulamasına giren kullanıcılar sohbet bölümüne girmek istediklerinde bir bildirim ile karşılaşacaklar. Bu bildirim sayesinde kişiler Messenger uygulamasına yönlendirilecek. Ve telefonlarına kolayca indirebilecekler.

Zaten Facebook kullananların çoğunluğu Facebook Messenger uygulamasını kullanıyor. Ama ben bile hala birkaç arkadaşımın Messenger kullanmadan sohbet ettiklerini gördüm. Facebook’da işte geri kalmış tüm kullanıcıları Messenger kullanmaya davet ediyor.

Messenger uygulaması hem daha basit ve kullanışlı, hem de Facebook uygulamasına girmeden arkadaşlarınızla sohbet etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca Facebook kullanmayan arkadaşlarınızla telefon numaralarıyla bağlandıkları taktirde bu platform üzerinden mesajlaşmanız da mümkün. WhatsApp’tan sonra “Facebook Messenger” uygulamasını öne çıkarmayı planlayan Facebook’un bundan sonraki hedefi ne olacak hep birlikte göreceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.