Facebook Messenger Güncellendi!

Anlık mesajlaşma uygulamaları akıllı telefonların vazgeçilmezlerinden biri. En çok tercih edilenler arasında ise WhatsApp, BBM ve Line geliyor. Bu uygulamaların yanı sıra Facebook Messenger’da Facebook’daki arkadaşlarımızla daha rahat konuşmak için kullandığımız bir uygulama. İşte bu uygulama güncellendi ve yepyeni bir şekilde telefonlardaki yerini aldı. Belki kullanmayan kişilerin bile telefonlarındaki yerini alacak.

Facebook, mesajlaşma uygulamasını güncelledi ve bomba gibi geldi. Kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen Facebook’un bu yeni güncellemesi sayesinde Facebook kullanmayan arkadaşlarınızla bile mesajlaşabileceksiniz.

Bu sayede kişilerin rehberindeki numaralar da Facebook Messenger’a dahil olacak ve mesajlaşabilinecek. Messenger’da bu uygulamayı kullanan kişilerin yanında bir simge olacak ve birbirlerinden ayırt edilebilinecek. Kişiyi seçtikten sonra bu uygulama sayesinde mesajlaşabilinecek. Diğer kişilerinde mesaj atabilmeleri için numarayı onaylaması yetiyor.

Bunların dışında Facebook Messenger, yeni tasarımıyla da dikkat çekiyor. Yenilenmiş şablonları ve çeşitli eklentileriyle de dikkat çekiyor. Kullanım açısından da daha basit ve kolay olduğu gözleniyor.

Facebook Messenger’ın güncellenmesiyle birçok mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ın karşısına BBM’den sonra yeni bir rakip daha geliyor. Son dönemde rakiplerinden dolayı kullanıcı kaybetmeye başlayan WhatsApp, Facebook Messenger’ın iddialı bir şekilde güncellenmesiyle birlikte ne durumda olacağı merak ediliyor.

Bu uygulama ilk Android işletim sisteminde yayınlandı. Ondan sonrada İOS işletim sistemindeki yerini aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.