Facebook Gizlilik Ayarlarında Yeni Değişim!

Facebook gizlilik ayarları herkesi ilgilendiren bir bölüm. İsteyen kendini aramalarda gizleyebiliyor isteyen ise herkes açık olarak ayarlaya biliyordu. Bundan sonra Facebook içerisinde kendinizi gizleyemeyeceksiniz. Sadece istediğiniz kişileri özel olarak bireysel bir şekilde engellemek dışında.

Bu özellik daha Facebook da ki yerini almadı. Ama çok yakında bu özellik Facebook a gelecek. Sonradan sürprize uğramamak için bu yazı sizin için faydalı olabilir.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya sitesi olan Facebook, gizlilik ayarları bölümü için değişim yapmaya hazırlanıyor. Bu değişim ile beraber önümüzdeki haftalarda Facebook içerisindeki aramalarda bundan sonra herkes bulunabilecek.

Facebook un yaptığı açıklama ‘Aramada beni kimler bulabilir? ‘ kısmının kaldırılacağı ve Facebook aramalarında bundan böyle bütün üyelerin aramalarda çıkacağı söylendi.

Bu gizlilik ayarını kullanmayanlar için bir farklılık durumu söz konusu değil. Ama Facebook kişi aramalarında bulunmamayı isteyenlere Facebook bir mesaj gönderecek. Mesajda bu yeni değişiklik ile ilgili bir içerik okuyacaksınız.

Bu değişiklik ile birlikte arama kısmında çıkmama özelliği tam anlamıyla ortadan kalkmayacak. Engellediğiniz üyeler isminizi arama kısmında arasalar dahi sizi göremeyecekler.

Peki bu tam olarak ne demek?

Bu değişim resim ve benzeri paylaştığınız içeriklerin herkese açık olabileceği demek değil. Sadece Facebook da arama yapılacağı zaman bundan böyle adınızın çıkan sonuçlar arasında yer alacağı. Önceleri bu sonuçlarda adınızı gizleye biliyordunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.