Facebook Açılmıyor. Neden?

Eğer bu başlığı okuyorsanız muhtemelen Facebook bağlantısında sorun yaşıyorsunuz. Biz de bağlantı sorunun sebeplerini ve çözümlerini sizlerle paylaşalım istedik.

Öncelikle belirtelim ki web siteler sistemlerini bazen güncelleyebilir, yenileyebilir. Bu süre zarfında da siteler kapalı olabilir. Facebook, Twitter gibi siteler sitelerini pek kapatmasalar da ara sıra sorun sistemin kendisinde olabilir. Bu süre zarfında yapmanız gereken sadece beklemek. Emin olmak isterseniz arkadaşlarınıza “Sende Facebook açılıyor mu?” diyerek kontrol edebilirsiniz.

Facebook ve Twitter Neden açılmıyor. 1 Haziran 2013

Diğer bir sebep ise sizin internetiniz.

Eğer sizin internet bağlantınızda bir sorun veya uyumsuzluk var ise bu da Facebook‘a bağlanamamanıza sebep olur. Böyle bir durumda ise öncelikle Ağ Bağlantılarım‘dan Ağ Bağlantınıza sağ tıklayıp özellikler diyorsunuz. İletişim Kuramı’na çift tıklayarak açıyorsunuz. Burada DNS ve IP’nizi otomatik yapıyorsunuz. Eğer onlar da zaten normal ise sorun internet sağlayıcınızda olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.