Etler Hakkında Pratik Bilgiler

Et Suyu Hazırlarken

Et suyu hazırlarken ateşin durumu çok önemlidir. Suyunu alacağınız eti önce kuvvetli ateşe iki taşım kaynatıp köpüğünü almalı sonra hafif ateşte kaynamaya bırakmalısınız. Pişirme işlemi sırasında etin tadının ve lezzetinin tencerede kalıp suyuna geçmesi için kapağın kenarı hamurla sıvanmalıdır.

Et Pişirmenin Püf Noktaları

  • Etleri pişirmeden bir saat önce buzdolabından çıkarın. Böylece daha yumuşak leziz olacaktır.
  • Buzluktan çıkan etin çabuk çözülmesi için bir kaba soğuk su ve tuz koyduktan sonra içine eti koyun.
  • Izgarada pişirdiğiniz etin daha yumuşak olmasını istiyorsanız şu basit yöntemi uygulayın:İlk olarak pişirdiğiniz taraf sararıp suyunu salınca daha fazla bekletmeden çevirin. İkinci yüzü tam olarak pişirdikten sonra birinci yüzü bir daha çevirin. Böylece bir yüzü iki, öteki yüzü bir kez pişirmiş olacaksınız. Ve bu sayede çok daha güzel bir sonuç elde edeceksiniz.
  • Tencerede pişirdiğiniz etin suyuna limon damlatırsanız hem çabuk pişer hem de daha lezzetli olur.
  • Ciğerleri tavada pişirecekseniz kızartma ununa bir tatlı kaşığı kadar karbonat ilave edin, daha yumuşak olacaktır.

Etli Rejimler

Biraz pahalı olmakla birlikte aç kalmadan rejim yapmak isteyenlere yapılacak en iyi tavsiye etten yararlanmalarıdır. Hiç yağsız ızgara etler asla formunuzu bozmaz. Tavuk ve balık için de durum aynıdır. Ancak yağsız olmak, haşlama ve ya ızgara yapmak şartıyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.