Etkili Bir Makale Nasıl Yazılır?

Makale yazmak, bir çok kişinin ekmek kapısı oldu. Makale yazarak maddi kazanç elde etmek mümkün. Ama etkili bir makale yazmak o kadar da kolay değil.

Öncelikle makale nedir? Onu bir açıklayalım.

Çoğunlukla gazete yada dergilerde okuduğumuz, bir durumu kanıtlamaya çalışmak üzerine yazılan yazılardır. Bir olay hakkındaki fikirlerimizi ortaya koyup onu savunarak yazdığımız yazılara makale denir.

Etkili bir makale nasıl yazılır?

İlk önce konuyu netleştirmek lazım. O konu hakkında iyi bir araştırma yapıp, imla kurallarına uygun bir şekilde yazmaya başlanır.

Makale yazmanın süresi değişebilir. 15 dk’da sürebilir. 1-2 saatte. Bu süre yazının uzunluğuna ve konunun içeriğine bağlıdır.

Dikkat edilecek noktalar

Makaleyi yazdıktan sonra kesinlikle son bir kez gözden geçirilmelidir. Yazdığınız her makale bir sonraki yazacağınız makalenin kalitesini artıracaktır.

Makale yazarak para kazanmak mümkün mü?

Böyle bir şey mümkün. Bu durum yazının sayısı ile orantılı belli bir para karşılığında sağlanabiliyor. Yazılan makaleleri belli web sitelerine veya ajanslara satabilirsiniz. Bu işi devamlı yapanla hobi olarak yapan arasında belli bir ücret farkı olacaktır. Ayrıca yazının kalitesiyle ve kaç adet makale istendiğiyle bu durum değişmektedir.

Yazdığınız makalelerin ödemeleri, yazıyı ilettiğiniz kişi tarafından EFT, havale yöntemiyle yada paypal hesaplarına yatırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.