Etkileyici Bakışlar İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kuşkusuz tüm kadınlar yaptıkları makyajla etkileyici ve anlamlı bakışlara sahip olmak ister! Ancak bu her daim pek mümkün olamıyor. Ne kadar özenirseniz özenin göz makyajınızda yapacağınız basit bir hata tüm emeğinizin boşa gitmesine neden olabilir. Peki, göz makyajı yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Hemen şimdi tek tek gözden geçirelim.

  • Aydınlatıcı Kullanın!

Göz makyajınızı yaparken mutlaka aydınlatıcı da kullanmaya özen gösterin. Genellikle far ile yapılan aydınlatma çalışmasının yeterli olduğu düşünülür ancak bu etki maalesef yeterli değil. Aydınlatıcı kullanırsanız çok daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz pınarlarına da aydınlatıcı sürmeyi sakın unutmayın.

  • Yanlış Bir Hamleyi Düzeltmeye Çalışmayın!

Göz makyajı ile ilgili yapılan en büyük hata  yanlış bir hamleyi düzeltmeye çalışmak oluyor. Böyle bir hata yapmak yerine silerek yeniden makyaja devam etmeniz gerekir. Örneğin yanlış çekilen bir göz kalemini düzeltmeye çalışmanız  yapmak istediğiniz göz makyajından uzaklaşmanızdan başka bir işe yaramaz.  Bunun yerine göz kalemini silmeniz ve yeniden sürmeniz çok daha doğru bir seçenektir.

  • Kaşlardaki Boşluklar Doldurulmalı!

Kusursuz görünen bir göz makyajına sahip olmak istiyorsanız kaşlarınızın da muntazam görünmesi gerekiyor. Kimi zaman kaş aralarında boşluklar olabilir. Göz ya da kaş kalemi kullanarak bu boşlukların görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca kaş yapınızın göz yapınıza uygun bir görünüm sergiliyor olması da önem taşıyor.

  • Doğru Far Renklerini Tercih Edin!

Etkileyici bir bakışın yakalamak için kullandığınız farın renkleri de çok büyük bir önem taşıyor.  Çukur bir göz yapısına sahipseniz açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Genellikle far rengi seçimi yapılırken kıyafetler göz önünde bulundurulursa da bu son derece yanlıştır. Kıyafetinize göre değil göz yapınıza göre far renginizi seçmelisiniz.

  • Maskarada Kaliteden Ödün Vermeyin!

Seçtiğiniz maskaranın mutlaka kaliteli olması gerekiyor.  Kalitesiz maskaralar kirpiklerinizin birbirine yapışmasına sebep olabilir. Haliyle bu da berbat bir görünüm ortaya çıkarır. New Well internet sitesinde en iyi maskara çeşitleri gayet uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Siteye tıklayarak kaliteli maskara çeşitlerinden temin edebilirsiniz. Üstelik bu sayede gayet düşük bir bütçeyle maskara ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.