Eski Usul Temizlik En İyisi

Sirke, beyaz sabun ve sabun tozu… Evinizi bu eski temizlik maddelerini kullanarak da tertemiz yapabilirsiniz. Hem de yeterince sağlıklı… İnanmıyorsanız anneannenize sorun! 🙂

  1. Tuvaletler İçin: 1-2 bardak kadar beyaz sirkeyi klozetin her yerine dağıtın ve tuvalet fırçasıyla ovun. Sirkenin içindeki asitle en inatçı lekeleri bile çıkaracak, göreceksiniz…
  2. Tıkanan Lavabolar İçin: Eşit oranda sirke ve karbonatı karıştırın. Tıkanan yere dökün. 2 dakika bekleyin ve sıcak suyu açın. Gerekiyorsa işlemi bir kez daha tekrarlayabilirsiniz.
  3. Mikropları Öldürmek İçin: Sıcak su dolu bir kovaya bir avuç toz sabun atın ve köpürtün. Yapılan birçok araştırma, yeni çıkan temizlik maddelerinin eski beyaz sabundan daha etkili olmadığını ortaya koyuyor.

2 Yorum

  1. Lale Cevapla

    “Eski Usul Temizlik En İyisi” yazınız çok bilgilendirici. Teşekkürler. Benimde size halı yıkamada da tavsiyem Gürsa Halı Yıkama olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.