Erkek Tarafı-Testosteron Hakkında…

Erkek Tarafı- Testosteron filmi, tiyatro oyunundan uyarlanıp sinemaya aktarılmış bir film.
5 senedir kapalı gişe oynuyor. Bu filmin yönetmeni daha önce Başka Dilde Aşk ve Atlıkarınca filmlerinden tanıdığımız İlksen Başarır. Bu iki filmde güzel yapımlardı. Ama bu sefer sanki olmamış mı ne?

Filmin özetle konusu şöyle:

Enteresan bir düğün yaşanıyor. Gelin başka birini sevdiğini söyler ve düğündeki  fotoğrafçıyı canlandıran Mert Fırat’ı öper ve düğünü terk eder. Film ise bir sonraki günden gösterilerek başlıyor. Bütün film neredeyse düğünün olduğu restoranda geçiyor. İçkiler içilip herkes  kadınlarla olan hikayelerini anlatmaya başlıyor. Bir taraftan da bu tuhaf durumu çözmeye çalışıyorlar.

Filmin sıkıntısı tiyatrodan uyarlanması olmuş. Bütün diyaloglar sanki tiyatro replikleri gibi. Sinemaya uyarlanırken biraz olsun değiştirilebilirmiş. Birebir aynısı uyarlanacaksa bunun hiçbir anlamı kalmıyor. O zaman herkes gidip tiyatroda izler.

Film boyunca erkek tarafı olarak adlandırdığımız bir grup adamın aşk ve seks üzerine tecrübelerini dinliyoruz. Hikayeleri anlatırken en azından kısa canlandırmalar, hatırlatmalar seyircinin izlerken keyif almasını sağlayabilirdi. Ha arkadaşınızdan dinlemişsiniz ha erkek tarafından. Görsel açıdan hiç bir şey yok.

Filmde en beğendiğim oyuncu ise Emre Karayel’di. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü filmde herkes bir şey anlatıyor. Ama Emre Karayel’in anlattığı sahnelerde enerji tavan yapıyor.

Genel olarak film güldürüyor mu?

Tiyatro’dan alıntı olduğu için bazı sahneler ister istemez güldürüyor. Ama film tek bir alanda 2 saat boyunca sürmeseydi ve görsel açıdan zenginleştirilseydi o zaman iyi bir film olabilirmiş.

Ama tabi beğenenlerde olmuştur ve olacaktır da. Özellikle erkekler, bu filmde kendileri gibi birilerini görüp filmden keyif alabilirler. Konu aşk, kadınlar ve seks olunca erkeklerin ilgisini çekmemek tuhaf olurdu zaten…

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz…

http://www.youtube.com/watch?v=xU0hXGDEjaE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.