Epilasyonda Çığır Açan Teknoloji: Lazer

Lazer epilasyon uygulamalarında,lazerle epilasyon teknolojisi 10 yıldan fazla süredir kullanılmaktadır.

İlk günden itibaren bütün teknolojiler gibi lazer teknolojisi de devamlı gelişme ve değişme göstermiştir. Günümüzde epilasyonda kullanılan belli başlı lazerler vardır ve tabi bu lazerler de kendi aralarında uygulanılabilirlik ve etki bakımından farklılıklar sergilemektedir.

Örneğin epilasyon işleminde kullanılan lazer teknolojilerinden diode lazer teknolojisi vardır ve diode lazer teknolojisi hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Geniş dalga boylu bir lazer olduğundan dolayı diğer lazerlere göre çok daha az yan etki bırakmaktadır.

Nd:Yag lazer teknolojisi de yine her cilde uygulanabilmektedir ama onun da çok başarılı olduğuna dair bir kanıtı yoktur.En bilindik özelliği koyu renk tenli kişilere uygulanmasıdır.

Ruby lazer teknolojisi bilinen en eski lazer sistemidir ve aslında lazer epilasyon uygulamaları içerisinde en az acı hissedilen epilasyon tekniğidir. Bu lazer epilasyon tipi esmerlere tavsiye edilmemektedir.

Son olarak Alexandrite lazer teknolojisi şuan kullanılan en yaygın lazer epilasyon uygulamasıdır.Bu lazer teknolojisi ülkemizde de sıkca kullanılmaktadır. Beyaz tenlilerde başarılı sonuçlar verirken esmer tenlilerde aynı sonucu verememektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.