Engin Akyürek’in Kitabı Çıktı: Sessizlik

Ünlü oyuncu Engin Akyürek’in kitabı çıktı…

Yıllar önce katıldığı bir yarışma sayesinde oyunculuk yapmaya başlayan Engin Akyürek, şimdi de yazar olarak karşımıza çıkıyor. Ünü ülke sınırlarını aşan 37 yaşındaki oyuncu “Sessizlik” adındaki ilk kitabını okurlarına sundu. Tek bir hikaye yerine 21 farklı öyküyü konu alan kitabın tüm gelirini ise Darüşşafaka’ya bağışlayacağını açıkladı.

Çocukluk, ergenlik ve yaşadığı aşkları gibi birçok duyguya kitabında yer veren Engin Akyürek, bu hikayelerine Kör Talih, Yaşlı Teyze, Karanlığın İçinde Bir Nefes ve Misket gibi isimler verdi. Kitapta ağırlıklı olarak sosyal medyanın olmadığı dönemlerde yaşanan ilişkiler ve oyuncunun kendi iç dünyasına tanık olacağız. Engin Akyürek’in hiçbir sosyal medya platformunda hesabı olmadığını ve medyada kariyeri dışında farklı konularda haber olmadığını göz önüne aldığımızda bu konuda oldukça iyi bir iş çıkaracağına eminiz.

Kitaptan alıntı:

Dünyanın en güzel aşk sahnesini çekiyorduk. Kolumdaki hesap makineli saatime bakarak “Pardon! Saatiniz kaç?” demişti. Saatim 8.15’i gösteriyordu. Zamanın çeyrekliğinin bir lüzumu yoktu. Yirmi geçelerde inecekti zaten. Sesini içimin kayıt cihazı hafızasına almıştı. Bütün seslerde artık onunda notası olacaktı.

Elimdeki kömür parçalarına bakıp kardan adamımla konuşur gibi: “Anne iyi adamlar hep güzel mi gülerler?” 

“Nerden çıktı şimdi bu, kim söyledi bunu sana?”

“Kim söyleyecek: Kardan adamım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.