En Sevilen Yerli Diziler – 5

2009-2011 yılları arasında yayınlanan Geniş Aile başarılı tiplemeleri, orijinal diyalogları, birbirini kovalatan güzel esprileri ve göndermeleriyle en sevilen yerli diziler arasında yer almıştır. Her sahnesinde dolu diyaloglar barındıran ve özellikle ilk sezon bölümleriyle büyük beğeni toplayan dizinin tekrar bölümleri de ilgi görmüştür.

Eğlenceli bir dönem dizisi, romantik komedi ve sit-com olan Seksenler sıcak ilişkileri ve sıcak karakterleriyle izleyicide bağımlılık yaratmış kaliteli bir yapımdır. Kostümleri ve dekorlarıyla pek çok kişiyi 80’li yıllara götüren dizide o dönemlerin en güzel müziklerini dinlemek de mümkün.

Başkomiser Behzat Ç. ile her daim etrafında olan Harun, Akbaba, Hayalet, Cevdet ve Eda isimli polislerin Ankara’daki cinayet olaylarını çözmesi etrafında dönen ve dizideki karakterlerin, suçluların ve kurbanların hayatı üzerinden hayata dair hikayeler de anlatan Behzat Ç.’nin hayran kitlesi oldukça geniştir.

Oyunculuk yeteneğini bu dizide iyice ortaya döken Kıvanç Tatlıtuğ dışında Buğra Gürsoy ve Öykü Karayel’in de başarılı performanslarıyla dikkat çektiği Kuzey Güney dizisi de en sevilen yerli diziler arasındadır. Dizideki olaylar birbirine her yönden ve tamamen zıt iki erkek kardeşin zorlu hayat mücadelelerine dayanır.

Osmanlı Tarihi ve Kanuni Sultan Süleyman hakkında yanlış izlenimler uyandırdığı, Kanuni’yi zevk ve sefaya düşkün biri olarak gösterdiği gerekçesiyle yerden yere vurulmuş olsa da izleyicinin büyük ilgi gösterdiği bir dizi olan Muhteşem Yüzyıl kostümleri ve aksesuarlarıyla moda trendlerini de etkilemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.