En Sevilen Yerli Diziler – 4

2003-2005 yılları arasında yayınlanmış ve büyük kitleler tarafından beğenilmiş olan Bir İstanbul Masalı İstanbul’daki büyük bir malikanenin sahipleri olan soylu ve varlıklı Arhan ailesiyle malikanenin bahçesinin içerisindeki küçük bir evde yaşayan hizmetli konumundaki Kozan ailesi arasındaki ilişkileri anlatıyordu.

1995-2002 yılları arasında ekranlarda kalan Bir Demet Tiyatro her yaştan, her kesimden milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitlemiş ve en sevilen yerli diziler arasına girmiştir. Çıtır Ailesi ve çevresindeki insanların yaşadığı günlük olayları komedi tarzında hikaye eden dizinin rolleri başta Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan olmak üzere birçok usta oyuncu arasında paylaşılmıştı.

Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan Binbir Gece eşini kaybetmiş ve oğlu lösemi hastası olan genç bir kadın mimarın hayat mücadelesini anlatıyordu. Dram ve romantizm unsurlarını içeren ve ilgiyle izlenen dizideki genç kadının patronundan oğlunun tedavisi için gereken parayı borç istemesi ve patronunun da buna ancak bir gece beraber olmaları koşuluyla razı gelmesinden sonra gelişen olaylar anlatılıyordu.

Ana bölümleri kadar tekrar bölümleri de büyük ilgi gören Aşk-ı Memnu dizisi Halid Ziya Uşaklıgil tarafından yazılan aynı adlı romanın günümüze uyarlanmış haliydi. Babasının ölümünden sonra varlıklı ve orta yaşlı bir adam olan Adnan Bey’le evlenen genç Bihter’in eşinin manevi yeğeni Behlül’le yaşadığı aşkı konu alan dizi bazı kesimler tarafından büyük tepki görmesine rağmen çok popüler olmuştu.

En sevilen yerli diziler deyip de Leyla ile Mecnun’u anmamak olmaz. Efsanevi aşk hikayesinin absürt komedi, durum komedisi ve bilim kurgu unsurlarıyla harmanlandığı Leyla ile Mecnun yayınlandığı ilk günden itibaren sosyal medya platformları ve sözlük sitelerinde yayınlanan olumlu yorumların da katkısıyla kısa sürede popüler oldu ve özellikle genç seyirciler tarafından çok beğenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.