En Sevilen Yerli Diziler – 2

1989’daki ilk bölümünden sonra yeni katılımlarla 2002 yılına kadar devam eden Bizimkiler unutulmaz karakterleriyle akılda kalan diziler arasındadır. TRT’den sonra Star, Show TV ve ATV’de ekrana gelen dizinin tekrar bölümleri de değişik kanallarda yayınlandı.

Oyuncu kadrosunun Ankara ağırlıklı olmasıyla diğer dizilerden ayrılan Ferhunde Hanımlar çok sevilen ve oldukça uzun süren bir aile dizisiydi. Beyhan Saran 1993-1999 arasında yayınlanan dizinin Ferhunde Hanım’a hayat veren karakteriydi.

Ekranların rekor kıran dizilerinden olan (2000-2009) Bizim Evin Halleri’ni de en sevilen yerli diziler sıralamasına almak gerekir. Aile ilişkilerinin hikaye edildiği dizide roller Ferhunde Hanımlar’da da rol alan kalabalık bir kadro tarafından canlandırılmıştı.

Sadece ana bölümleri değil tekrarları da izlenme rekorları kıran Çocuklar Duymasın yine aile ilişkileri etrafında dönen bir diziydi. Anne-baba rollerinde Pınar Altuğ ve Tamer Karadağ’ın oynadığı dizi diyalogların arasında verilen mesajlarıyla da ilgi çekiyordu. Çekimlerinin devam etmesine karar verilen dizinin yeni bölümleri Fox TV’de yayınlanıyor.

90’ların popüler mahalle dizilerinden Mahallenin Muhtarları 1992-2002 arasında yayınlamıştı. Orta halli bir mahallede yaşanan komik, duygusal ve hüzünlü olayların canlandırıldığı dizinin her bölümü için ayrı bir şarkı sözü yazılmıştı.

Perran Kutman’ın unutulmaz bir karakter çizdiği Hayat Bilgisi (2003-2006) ekranların en çok izlenen yerli dizileri arasındadır. Kalabalık bir kadrosu olan dizi birçok genç kuşak oyuncuyu seyirciyle buluşturmuştu.

En sevilen yerli diziler sıralamasında sıra fenomen olmuş bir dizide: Yaprak Dökümü. Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı kitabının günümüze uyarlanmış bir versiyonu olan dizi 4 sezon boyunca seyirciyi ekrana kilitlemiş ve zaman zaman gözyaşlarına boğulmalarına yol açmıştı.