En İyi Kısa Filmler

Kısa filmler kolay gibi gözükse de düşünülenin aksine çok zor bir iştir aslında. En önemli kısmı ise senaryoyu oluşturmak, parçaları birleştirmek ve bunu sunmak çok zordur. Normal şartlarda hikâye tıkandıysa uzatılabilme şansı her zaman vardır ama kısa filmlerde öyle bir şey söz konusu değildir. Yani normal bir sinema filminin kısaltılmış hali gibi değildir daha farklıdır önce bunu bir anlayalım. İnsanlara kısa sürede anlatılmak istenileni vermek çok önemlidir.

Sonuç olarak 10–15 dakika içinde hem şaşırtabilmek, hem güldürmek ya da merak uyandırabilmek çok önemlidir. Hikâyenin giriş, gelişme, sonuç ilişkisi bile birbiriyle doğru orantıda olması gerekir.

Kısacası çok zor bir iş. Çoğu öğrenci arkadaşımızın kendilerini ispat yoluna daha çok girdiği bir mecradır. Küçümsenmeyecek derecede değerli ve ortaya sunulan her filmin ne kadar zor bir şekilde çekildiğini ve sizden de değer ve önem beklendiğini bilmeniz gerekir.

Keyifle izleyebileceğinizi düşündüğüm ve seçmiş olduğum aşağıda önerdiğim bu kısa filmlerin çok ilginizi çekeceğini düşünüyorum. İyi seyirler!

Aşkı Anlatan Dünyanın En İyi Kısa Filmi:

http://www.youtube.com/watch?v=wup1vX70CkY

“Kızın sesi ve yüzü öyle güzel öyle masum ki anlatılmak istenen çok içten ve çok süper bir film olmuş.”

“Belki ifade etmek isterken söylemeye çalıştığımız birikmiş süslü cümlelerin tam tersi bir şey olduğunu fark ettirebilirdi aşk. O kadına veya adama sıcacık bir bakış ile cevabı tatlı bir gülümsemeyse karşılığı birlikte hissettiğin o heyecandı belki de. Sade ve yalın haliyle düşündüğümüzde çok daha kutsaldı. “

Kadınlar Ne İster Erkekler Nasıl Anlamaz Kısa Filmi:

http://www.youtube.com/watch?v=oW1JwWr1c2s

“  Klasik kadın erkek ilişkilerinde hep sorun yaşanan anlaşmazlık problemi. Artık bilimsel bir kanıt olmuş, doğamız gereği farklıyız neden artık kabul etmiyoruz. Fikir ayrılığını bazen de karıştırıp safa yatmak, her iki tarafı da çileden çıkaran problemler. Neyi nasıl anladığımızı bir kez daha görelim.”

Aşk hikayesi – kısa metraj film:

“Davranışlar bazen insanların konuşmaktan daha çok şey ifade ettiğini gösterebilir.  Ya da hep tam tersi gibi şeyler anlatılmaya çalışılıyorsa hangisine inanmalı bu sefer onu daha çok sorguluyor insan. Cevabı olan bir yorumu olan varsa bu konu da paylaşırsa çok mutlu olurum.”

Sadece İki Kez Yaşarsın- Kısa Film:

Ölümün gerçek doğası hakkında bir Epik Müslüman Kısa Filmi. Ölüm gerçekten bir son mudur? Geri gelecek miyiz?. Her nefis ölümü tadacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.