En İyi Kış Şarkıları

Bahar aylarının da bizi terk etmesiyle birlikte artık tam anlamıyla kış gelmiş bulunmakta.
Bu soğuk, sıkıcı ve kasvetli havalarda, ömrünüzün geçtiği yollarda ya da sıcak evinizde dinleyebileceğiniz şarkılardan (yerli/yabancı) bir liste yaptım. Umarım seversiniz…

The Gentle Waves – Falling from Grace

“Ölümcül Tutku” diye bir film izlemiştim ve orda bu şarkı çalmıştı. Şarkıyı dinlerken çok eski bir film izliyormuş hissine kapılmıştım ve sanki daha önce dinlemiş gibi hissettim kendimi. Klipte görüyorum ki onlarda benim gibi düşünmüşler.

Robbie Williams – Angels

Birçok şarkısı olmasına rağmen, bu şarkının yeri her zaman ayrıdır bende. İlk olarak 1997li yılının kış aylarında ortaya çıkan bir parçaydı. 2013 senesindeyiz ve ben her kış hala dinleyebiliyorum..

Fatih Erdemci – Ben Ölmeden Önce

Şimdilerde bu şarkıyı Mehmet Erdem seslendirse de asıl sahibi Fatih Erdemcidir. Şarkı sizi 90lı yıllara götürse de, melankoli tarzıyla bu kasvetli havalarda size çok da iyi eşlik edecektir.

Sibel Sezal – Dönesim Geldi

Şarkıda “ölesim geldiii” diye isyan ediyor şarkıcı. Bu havalarda siz de isyan ediyorsanız eğer bu şarkı tam size göre.
http://www.youtube.com/watch?v=1sAESiMfojo

Ezginin Günlüğü -İki Aşk Arasında

Birazda hareketlenelim.  Şarkıda “Dallar bahar kime gideyim ben” dese de naif sesiyle içinizi ısıtacaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=u0umobEwKWk

Yasemin Mori – Dünya

Bu şarkıyı dinlerken aklıma hep bahar ayları geliyor. Klibini de görünce tam yaz şarkısı dedim önce. Ama kış diye hep bunalımlı mı takılalım. Orta ritimlerde eğlenmek bizimde hakkımız. Dinleyince siz de bana hak vereceksiniz. Müziğinde kuş sesleri, bir cıvıltı… Sizi bahar aylarına götürecek bir şarkı!
http://www.youtube.com/watch?v=jjDKGtNswtE

Feridun Düzağaç – Tek Başına

Feridun Düzağacın Son albümünden bir şarkı bu. Klip çekmesiyle keşfettim. Zaten Feridun Düzağacın hangi şarkısı “kış şarkısı” değil ki…
http://www.youtube.com/watch?v=grj3nkGQH98