En Hızlı Harici Harddisk: WD My Book Thunderbolt Duo

WD My Book Thunderbolt Duo, harici depolamada en yüksek performans ve geniş depolama alanı ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak seviyede.

İntel artan bağlantı hızı gereksinimine yanıt olarak geliştirdiği Thunderbolt teknolojisi, USB 3.0 değerlerini aşacak şekilde veri aktarımı yaparken, aynı zamanda DisplayPort esaslı görüntü aktarımının da aynı kabloya sığdırıyor. Bu amaca yönelik olarak hazırlanmış Thunderbolt destekli anakartlar ve dizüstü bilgisayarlar piyasada bulunuyor. Bazı monitörler ve harici disklerde de nadiren de olsa Thunderbolt görülebiliyor. WD My Book Thunderbolt Duo en önemli özelliği çok yüksek hız ve performansı bir araya getiriyor olması.4,6,8TB kapasite seçenekleri olan 3,5 inç SATA bağlantılı sabit disk, bir araya geliyor. İki sabit diskin bir araya getirme amacı sadece yüksek kapasite değil. RAİD 0 modunda kapasite artarken, RAİD 1 modunda ise verilen aynı adda iki diske birden yazılıyor. Böylece disklerden biri bozulsa dahi diğer diskte de olan veriler kurtarılabiliyor. RAID modu kullanıcının tercihine kalmış. Cihaza birden fazla Thunderbolt seri olarak bağlanabiliyor. Cihazın çalınmasını engellemek için Kensington kilit yuvasına da yer verilmiş.

WD My Book Thunderbolt Duo’nun ağ bağlantısı olmadığından daha çok ev kullanımı için uygun. Kapalı sistemden dolayı ısınma endişesi duyulsa da, özel delikler içeren tasarım sebebiyle herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. WD My Book Thunderbolt Duo fiyatı ise 1335 lira.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.