En Çok Kullanılan Tarayıcı Bakın Hangisi!

En çok kullanılan İnternet tarayıcısı hangisi?

Herkesin en az kullandığı tarayıcı olarak düşünülen Internet Explorer, kullanıcıları şaşırttı.

Bilgisayara format atıldıktan sonra başka bir tarayıcı indirmek için kullandığımız Explorer aslında en çok kullanılan tarayıcı çıktı.

İnternet kullanıcılarının kullandıkları tarayıcıların, kendi aralarında oldukça fazla bir rekabet var ve Explorer bu sıralamada zirveyi yine kimseye vermemekte ısrarlı. Ekim ayında Microsoft İnternet Explorer 10 u yayınladı ve Firefox un güvenlik sebepleri ile indirilmesi yasaklandı. Bu yüzden Mozilla düşüş yaşarken Explorer yükselmiş oldu.

Rekabetin oldukça fazla olduğu bu mecrada İnternet Explorer %54 lük bir rakamla karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz aylar itibari ile Explorer kullanımı daha da çoğaldı. Bu çoğalmaya daha Explorer 10 un yayınlanmasından sonraki oranlar dahil değil. Önümüzdeki ay daha fazla artış olabilir.

Mozilla Firefox geçtiğimiz ay %28 lik bir orandayken bu ay da ise %20 lere kadar düştü. Bu düşüşün sebebi Firefox un güvenlik sorunları ile ilgili olduğu söylenebilir. Mozilla her defasında bir üst sürümleri ile merak uyandırsa da hala beklentilerin altında kalmaya devam ediyor.

Google Chrome ise geçtiğimiz ay %20 lik bir orandayken bu ya biraz daha geriledi. Chrome Eylül deki gerilemesini bu ay içinde de devam ettirdi. Chrome un yeni güncellemesi ile yükseliş bekleyen Google, bu yükselişi yalnızca kendi tarayıcıları içinde başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.