Emmy Ödülleri 2015 Teknik Dalda Kazananlar!

Drama Dizisi, Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Dublör Koordinasyonu

Game Of Thrones • HBO

 

Yardımcı Oyuncuda En İyi Özel Efekt

American Horror Story: Freak Show • Edward Mordrake, Part 2

 

En İyi Görsel Efekt

Game Of Thrones • The Dance Of Dragons • HBO

 

Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Ses Miksajı

Bessie • HBO • HBO Films

 

Komedi ya da Drama Dizisinde (Yarım Saatlik) En İyi Ses Miksajı

Modern Family • Connection Lost • ABC

 

Komedi ya da Drama Dizisinde (Bir Saatlik) En İyi Ses Miksajı

Game Of Thrones • Hardhome • HBO

 

Reality Programı ya da Yarışmada En İyi Sunucu

Jane Lynch, “Hollywood Game Night”

 

En İyi Planlı Reality Programı

“Shark Tank”

 

En İyi Plansız Reality Programı

“Deadliest Catch”

 

En İyi İnteraktif Program

“Last Week Tonight With John Oliver”

 

En İyi Senaryosuz Program Yönetimi

Alex Gibney for “Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief”

 

En İyi Senaryosuz Program Yazımı

Alex Gibney for “Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief”

 

Komedi Dizisi ya da Varyete Programda En İyi Dublör Koordinasyonu

Brooklyn Nine-Nine • FOX

 

Senaryosuz Programda En İyi Ses Miksajı

Foo Fighters: Sonic Highways • Seattle • HBO

 

Varyete Programda veya Özel Yayında En İyi Ses Miksajı

The Saturday Night Live 40th Anniversary Special • NBC • SNL Studios

 

Belgeselcilikte Üstün Başarı

“Citizenfour”

 

En İyi Bilgilendirici Seri ya da Özel Yayın

“Anthony Bourdain Parts Unknown”

 

En İyi Belgesel ya da Senaryosuz Seri

The Jinx: The Life And Deaths Of Robert Durst

 

En İyi Belgesel ya da Senaryosuz Özel Yayın

Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief

 

En İyi Varyete Özel Program

“The Saturday Night Live 40th Anniversary Special”

 

Komedi Dizisinde En İyi Erkek Konuk Oyuncu

Bradley Whitford, “Transparent”

 

Mini Dizi, TV Filmi ya da Özel Yayında En İyi Oyuncu Seçimi

Laura Rosenthal ve Carolyn Pickman – “Olive Kitteridge” – HBO

 

Drama Dizisinde En İyi Oyuncu Seçimi

Nina Gold, Robert Sterne ve Carla Stronge – “Game Of Thrones” – HBO

 

Komedi Dizisinde En İyi Oyuncu Seçimi

Allison Jones, Meredith Tucker ve Pat Moran – “Veep” – HBO

 

En İyi Özel Sınıf Program

Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street

 

En İyi Senaryosuz Kısa Program

A Tribute To Mel Brooks

 

En İyi Canlı ve Kısa Eğlence Programı

Between Two Ferns With Zach Galifianakis: Brad Pitt

 

En İyi Kareografi

Dancing With The Stars • Elastic Heart • ABC • BBC Worldwide Productions ve So You Think You Can Dance • Wave / When I Go / Wind Beneath My Wings • FOX

 

En İyi Seslendirmen

Peter Coyote – “The Roosevelts: An Intimate History”

 

En İyi Reklam

#LikeAGirl – Always

 

Komedi Dizisinde En İyi Kadın Konuk Oyuncu

Joan Cusack, “Shameless”

 

Senaryosuz (Tek veya Çok Kameralı) Programda En İyi Ses Düzenlemesi

Foo Fighters: Sonic Highways • Seattle • HBO

 

Dizide En İyi Ses Düzenlemesi

Game Of Thrones • Hardhome • HBO • HBO Entertainment

 

Mini Dizi, TV Filmi ya da Özel Yayında En İyi Ses Düzenlemesi

Houdini • Night 1 • HISTORY

 

Varyete Özel Programda En İyi Işık Dizaynı ve Kontrolü

Super Bowl XLIX Halftime Show Starring Katy Perry • NBC

 

Varyete Programda En İyi Işık Dizaynı ve Kontrolü

The Voice • Episode 818A • NBC

 

Dizide En İyi Teknik Yönetim, Kamera Çalışması ve Video Kontrolü

Saturday Night Live • Sunucu: Taraji P. Henson • NBC

 

Mini Dizi, TV Filmi ya da Özel Yayında En İyi Teknik Yönetim, Kamera Çalışması ve Video Kontrolü

The Oscars • ABC

 

En İyi Karakter Seslendirme Performansı

Hank Azaria – The Simpsons “The Princess Guide”

 

En İyi Animasyon Program

“Over The Garden Wall”

 

En İyi Kısa Animasyon Program

“Adventure Time”

 

En İyi Çocuk Programı

Alan Alda And The Actor Within You: A YoungArts Masterclass

 

En İyi TV Filmi

Bessie

 

Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Kurgu (Tek Kameralı)

Olive Kitteridge • Security • HBO

 

Drama Dizisinde En İyi Kurgu (Tek Kameralı)

Game Of Thrones • The Dance Of Dragons • HBO

 

Komedi Dizisinde En İyi Kurgu (Çoklu Kameralı)

The Big Bang Theory • The Comic Book Store Regeneration • CBS

 

Komedi Dizisinde En İyi Kurgu (Tek Kameralı)

Silicon Valley • Two Days Of The Condor • HBO

 

Drama Dizisinde En İyi Konuk Kadın Oyuncu

Margo Martindale, “The Americans”

 

Tek Kameralı Dizilerde En İyi Saç Stili

Downton Abbey • Episode 6 • PBS

 

Çok Kameralı Yapımlarda En İyi Saç Stili

Saturday Night Live • Sunucu: Martin Freeman • NBC

 

Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Saç Stili

American Horror Story: Freak Show • FX Networks

 

En İyi Orijinal Şarkı ve Sözler

Inside Amy Schumer • Cool With It / Şarkı Adı: Girl You Don’t Need Make Up • Comedy Central

 

Mini Dizi, TV Filmi ya da Özel Yayın İçin En İyi Müzik Bestesi

Bessie • HBO • HBO Films

 

Dizi İçin En İyi Müzik Bestesi

House Of Cards • Chapter 32 • Netflix

 

En İyi Müzik Yönetimi

Stevie Wonder: Songs In The Key Of Life – An All-Star GRAMMY Salute • CBS

 

Varyete, Senaryosuz veya Realitiy Program Türlerinde En İyi Prodüksiyon Dizaynı

“Portlandia” — Tyler Robinson, Schuyler Telleen ve Katherine Isom- Portlandia “Dead Pets”

 

Senaryolu Yapımlarda En İyi Prodüksiyon Dizaynı (Yarım saat veya daha kısa)

“Silicon Valley” — Richard Toyon, L.J. Houdyshell ve Jenny Mueller – Silicon Valley “Sand Hill Shuffle”

 

Dönem Yapımlarında En İyi Prodüksiyon Dizaynı (Bir saat ya da daha uzun)

Boardwalk Empire” — Bill Groom, Adam Scher ve Carol Silverman – Boardwalk Empire ve

The Knick” — Howard Cummings, Henry Dunn ve  Regina Graves – The Knick “Method And Madness

 

Çağdaş veya Fantazi Progtramlarında En İyi Prodüksiyon Dizaynı (Bir saat ya da daha uzun)

“Game of Thrones” — Deborah Riley, Paul Ghirardani ve Rob Cameron – “High Sparrow”

 

Varyete Programda veya Özel Yayında En İyi Kostüm

Drunk History “Hollywood” ∙ Comedy Central ve Super Bowl XLIX Halftime Show Starring Katy Perry ∙ NBC

 

Mini Dizi, TV Filmi ya da Çağdaş Yapımda En İyi Kostüm

Transparent

 

Mini Dizi, TV Filmi, Dönem ya da Fantazi Yapımlarında En İyi Kostüm

American Horror Story: Freak Show • Monsters Among Us • FX Networks

 

Çok Kameralı Dizilerde En İyi Sinematografi

Mike & Molly • Checkpoint Joyce • CBS

 

Tek Kameralı Dizilerde En İyi Sinematografi

Boardwalk Empire • Golden Days For Boys And Girls • HBO

 

Senaryosuz Yapımlarda En İyi Sinematografi

Virunga • Netflix

 

Reality Programında En İyi Sinematografi

Deadliest Catch • A Brotherhood Tested • Discovery Channel

 

TV Filmi ya da Mini Dizide En İyi Sinematografi

Bessie • HBO • HBO Films

 

Senaryosuz Programlarda En İyi Görüntü Düzenlemesi

The Jinx: The Life And Deaths Of Robert Durst • Chapter 1: A Body In The Bay • HBO

 

Varyete Programda En İyi Görüntü Düzenlemesi

The Colbert Report • Farewell Colbert • Comedy Central

 

Reality Programında En İyi Görüntü Düzenlemesi

Deadliest Catch • A Brotherhood Tested • Discovery Channel

 

Drama Dizisinde En İyi Erkek Konuk Oyuncu

Reg E. Cathey, “House of Cards”

 

Dizide, Mini Dizide, Özel Yayında ya da TV Filminde En İyi Prostetik Makyaj

American Horror Story: Freak Show • FX Networks

 

Çok Kameralı Dizide veya Özel Yayında En İyi Makyaj

The Saturday Night Live 40th Anniversary Special • NBC

 

Tek Kameralı Dizide En İyi Makyaj

Game Of Thrones • Mother’s Mercy • HBO • HBO Entertainment

 

Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Makyaj

American Horror Story: Freak Show • FX Networks

 

En İyi Açılış Müziği

Transparent

 

En İyi Dizi Açılışı

Manhattan • WGN America

 

Varyete Programda En İyi Yönetmen

Don Roy King, The Saturday Night Live 40th Anniversary Special

 

Varyete Programda En İyi Yazım

Louis C.K., Louis C.K.: Live At The Comedy Store