Elektrik, Su ve Doğalgaz Abonelikleri İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Yeni bir eve ya da ofise taşındığınızda ilk adım olarak elektrik, su ve doğalgaz abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Bu aboneliklerin tamamlamanız durumunda yeni yaşam alanızın ya da çalışma alanınızın kullanıma hazır hale gelmesi de kolaylaşacaktır. Çünkü taşınma sonrasında gerekli olan işlemlerin kısa zamanda gerçekleştirilmesini de sağlamış olursunuz. Bu noktada en çok merak edilen husus ise elektrik aboneliği için hangi belgeleri hazırlamak gerektiği oluyor.

Öncelikle abonelik işlemlerini tamamlamak için hazırlamanız gereken belgelerin sandığınız kadar fazla sayıda olmadığını belirtelim. Uzayıp giden prosedürler ile uğraşmak zorunda da olmayacaksınız. Gayet kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz belgeler ile elektrik aboneliği işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hazırlamanız gereken belgeler su ya da doğalgaz aboneliği işlemleri söz konusu olduğunda da çok farklı değildir. Evinizin elektrik aboneliği işlemleri için ihtiyacınız olabilecek bilgi ve belgeleri şu şekilde sıralayalım:

  • Tesisat numarası
  • Kimlik belgesi
  • Evin tapu belgesi ya da kiracılar için kira sözleşmesi
  • DASK poliçe numarası
  • İmza sirküleri
  • Güvence bedeli

Tesisat numarasını öğrenmek için uzun bir çaba gerekmez. Taşınacağınız eve ait eski bir elektrik faturasını temin etmeniz yeterli olacaktır çünkü fatura üzerinde tesisat numarası bilgisi de bulunur. DASK poliçe numarası ise zorunlu deprem sigortası poliçesinin üzerinde yazılı olmalıdır. Deprem sigortası yaptırılmamış olan bir evde elektrik aboneliği ya da diğer aboneliklerin yapılması da yasalar kapsamında mümkün olmaz. Güvence bedeli olarak aktarılan bilgi ise yine yasalar gereği sizden talep edilecek olan bir teminat bedeli miktarıdır.

Elektrik Aboneliği İçin Sıra Beklemeyin!

Taşınma döneminde zaman çok daha kıymetli hale geliyor ve hiç kimse abonelik işlemleri için uzun süre beklemek, zaman kaybetmek istemiyor. Bunun için de öncelikle randevu almanız ve sonrasında randevu saatinizde size yakın bir Enerjisa hizmet noktasına gitmeniz gerekir. Öncelikle randevu almak için Enerjisa internet sitesini ziyaret etmelisiniz. Online hizmetler alanından abonelik işlemleri için randevunuzu saniyeler içerisinde alabilirsiniz. Sonrasında size yakın olan hizmet noktasını yine site üzerinden belirleyin. İşte bu kadar kolay birkaç adım sayesinde hiç beklemeden elektrik aboneliği işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.