Eğitim Sigortası Neden Önemli?

Pratik Bilgiler 13 Mayıs 2019 - 14:55 71 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Eğitim Sigortası Neden Önemli?

Eğitim uzun süre devam eden bir süreçtir. Çocuğunuzun eğitimi nasıl bir yaşam süreceğiniz de belirler. Bu nedenle eğitiminin kesintiye uğramaması, yarıda kalmaması gerekiyor. İşte bu nedenle eğitim sigortası nedirve neden önemlidir sorularının yanıtını herkes öğrenmeli! Eğitim sigortası beklenmeyen durumlarda çocuğunuzun eğitiminin yarıda kalmasını engellemek amacıyla hazırlanan bir sigorta türüdür. Ailelerin başına gelebilecek beklenmeyen durumlarda çocuğun tüm eğitim masraflarını karşılayan bu sigorta türü aslında tüm anne babaların gelecekle ilgili endişelerini ortadan kaldırıyor olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Eğitim sigortasında sigorta süresi en az 4 yıl en fazla 20 yıl olabiliyor. Sigorta süresi sigortalı kişi tarafından belirlenebilir. Sigorta için teminat tutarı olarak ne kadar ödemeniz gerektiği ise yaşınıza ve aynı zamanda sigorta poliçenize dahil edilen teminatlara bağlı olarak hesaplanıyor. Primler ise peşin olarak ödenebileceği gibi 12 aylık taksitler halinde de ödenebiliyor. Bir anlamda sigortalı kişiye oldukça cazip ödeme kolaylıkları sunuluyor.

Eğitim Sigortasında Tutar Her Yıl Azalıyor

Kurabiye Fincan

Eğitim sigortasının en önemli yönü ise her yıl çocuğunuzun kalan eğitim süresi dikkate alınarak ödenecek tutarların azalıyor olmasıdır. Ördeğin çocuğunuzun yıllık eğitim masrafının 10 bin TL olduğunu varsayalım. Eğitim sigortası süresinin de 8 yıl olduğunu düşünelim. Bu durumda ilk yıl ödenmesi gereken meblağ 80.000 TL iken bir sonraki yıl bu miktar 70.000 TL’ye düşüyor. Yani eğitim sigortası için her yıl daha az ödeme yaparsınız.

Eğitim sigortası yaptırmadan önce çocuğunuzun eğitim masraflarını hızlı ve kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Bunun için sizlere önerimiz NN Hayat Emeklilik internet sitesine tıklayarak bu sitede ücretsiz olarak kullanabileceğiniz eğitimmatik yani eğitim giderleri hesaplama aracını kullanmanız olacak. Bu hesaplama aracında size basit bir kaç soru soruluyor. İlgili alanlara yanıtları yazmanız durumunda hesaplama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu sayede eğitim sigortası için ödemeniz gereken tutar hakkında da bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca NN Hayat Emeklilik internet sitesinde eğitim sigortası ile ilgili detaylı bilgi de bulabilirsiniz. Çocuğunuzun eğitiminin aksamaması için siz de mutlaka eğitim sigortasını mercek altına alın.


ETİKETLER:
Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Sezon Gümüş Kolye Modelleri Görücüye Çıktı!

Kadınların günlük hayatında en çok tercih ettiği aksesuarların başında gümüş kolye...

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Çaylar

Havanın bir sıcak bir soğuk olduğu şu günlerde ne giyeceğimize karar vermeden dışarı çıkıp soğuk almamak el...

Artık Hiçbir İndirim Kaçırılmayacak

İşletmelerdeki çeşitli indirimleri veya kampanyaları nasıl takip edebilirsiniz? Eğer özel olarak ilgi alanı...

Zingat Ayrıcalıkları ile Kolayca Ev Sahibi Olun!

Doğuş Grup ve REIDIN işbirliği ile kurulan seçkin platform Zingat, geçmişten beri gerek köklü bilgisi gerek...

BU MAKALEYE YORUM YAP