Düşman Film Yorumları

Film, bir tarih öğretmeninin hayatından başlıyor. Adam ismindeki bu tarih öğretmeni, üniversitede hocalık yapan, kız arkadaşı ve annesi arasında kalmış bir insan. Ama iş arkadaşının ona önerdiği bir film ile hayatı bambaşka bir boyuta ilerliyor. Adam, izlediği bu filmde rol alan bir figüranın kendisine ikizi kadar benzediğini fark eder. Bu figüranı aramaya başlayan Adam, beklenmedik olayların içine giriyor. Figüran Anthony ile karılaştıktan sonra ailesi de bu işin içine girince, Adam için gerçek ve hayaller birbirine girmeye başlıyor.

Anlatılan hikayesi ve gerilim düzeyi ile Düşman, kaliteli bir yapım olmayı başarıyor. Film, Saramago’nun Kopyalanmış Adam kitabından uyarlanmış. Bu filme benzer bir örnek verecek olursak kuşkusuz Dostoyevski’nin aynı isimli romanından uyarlanan The Double filmi olacaktır.

Düşman(Enemy), gerilim ve gizem türünün hakkını sonuna kadar veren iyi bir film. Baştan sona dikkatle izlettiren, sürekli bir şeyleri kafanızda çözdüren zor bir film. Herkes farklı farklı mesajlar algılayabilir bu filmden. O kadar ucu açık bir film Düşman. Filmin içeriğinden bahsetmeden filmin ne kadar iyi olduğunu anlatmanın başka bir yolu yok. O yüzden daha fazla bir şey söylemeye gerek yok. Bir an önce seyretmenizi tavsiye ederim.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.