Düş Bahçelerinde Ağırlanmak…

İstanbul’un en güzel korularında bulunan tarihi köşkler bahar aylarında bir başka güzeldir. Baharla birlikte tarifsiz güzelliklere bürünen Boğaziçi’nin düş bahçelerine dönüşür bu köşkler. İstanbul’un en nadide köşk ve kasırlarını halkın hizmetine sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ ne bağlı Beltur tarafından işletilen bu köşklerde restoran ve kafetarya hizmetlerinin yanı yanısıra toplu organizasyonlar, iş toplantıları, nişan düğün ve sünnet düğünü gibi talepler de karşılanıyor. Bu köşklerden en göz kamaştıranı ise Hidiv Kasrı… Bir saklı kent olan İstanbul’un asude mekanlarından hem bir gül bahçesi görebileceğiniz, hem Boğaziçi manzarası temaşa edebileceğiniz, hem de fevkalade bir saray karşısında vakit geçirebileceğiniz bir mekan Hidiv Kasrı. Her biri künyeli ve soy kütüğüne sahip ağaçlarla kaplı geniş bir koruluğun ortasındaki Hidiv Kasrı tam anlamıyla saray yavrusu. Ünü Avrupa’ya kadar giden özel ve İstanbul’un eb büyük gül bahçesine sahip olan mekan, harika bir boğaz manzarasına da sahip. İstanbul Boğazı’nın Anadolu yakasında, Çubuklu’da geniş bir koruluk içinde yer alan Mısır Hıdivi Abbas Hilmi Paşa’nın köşkü, yüzyılımızın başındaki Osmanlı2nın dillere destan mimarisi ile şimdi sizi ağırlamak için kapılarını sonuna kadar açmış bekliyor.

Hidiv Kasrı Hizmetleri

Hidiv Kasrı, hafta içi a’la carte, hafta sonu ise sabahları kahvaltı ve öğleden itibaren 55 çeşitten oluşan açık büfesi ile 09:00-23:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Haftanın yedi günü devamlı müzik yayını da mevcut. Fiyatlar ise oldukça cazip.

Ulaşım

Özel Araçla

  • Çubuklu Korusu’na ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal yol, Anadolu yakasından TEM otoyolundan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ilerlerken, köprüden önce son çıkış olan Kavacık Köprüsü’nden Hidiv Kasrı tabelalarını takip etmek olacaktır. Eğer Avrupa yakasından Hidiv Kasrı’na ulaşmak isterseniz, 2. köprü den hemen sonraki ilk çıkıştan sonra tıpkı Anadolu yakasından gelenler gibi, Hidiv Kasrı tabelalarını izlemeniz yeterli.
  • Hidiv Kasrı’na ve Çubuklu Korusu’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer yolda;  Üsküdar-Beykoz sahil yolu. Bu yolu takip ederek Kanlıca’ya, Kanlıca’dan sonra da tabelaları izleyerek Hidiv kasrı’na ulaşmanız mümkün.

Toplu Taşıma Araçlarıyla

Çubuklu Korusu’na toplu taşıma araçlarıyla ulaşmanın en kolay yolu ise Beykoz istikametine giden herhangi bir İ.E.T.T. otobüsüne binip, Kanlıca durağında inmek. Duraktan beş dakikalık bir yürüyüş mesafesinden sonra kendinizi Hidiv Kasrı’nda buluyorsunuz.

Tel: 0216 413 96 44 – 0216  413 96 64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.