Dünya Voleybol Federasyonu Neslihan’ın Heykelini Yaptırıyor!

Filenin Sultanları’ndan smaçlarla rakiplerinin korkusu olan Neslihan Darnel FIVB tarafından ölümsüzleştiriliyor.

Dünya Voleybol Federasyonu, en iyiler arasından seçtiği sporcuları birer elçi olarak Olimpiyat, Dünya, Avrupa kıta şampiyonaları ile Dünya Kupası ve Grand Prix müsabakalarında görevlendirecek.

Adını yarı finale büyük başarıyla yazdıran sultanlarımızı Sırbistan maçı bekliyor. Hedefimiz önce Sırbistan’ı devirerek final oynamak ve ardından Dünya Şampiyonluğunu kazanmak!

Dünya Voleybol Federasyonu (FIVB), voleybol starı seçtiği Dünya Sayı Kraliçemiz Neslihan’ın heykelini yapıyor. Dünyanın en iyi voleybolcuları arasında bir seçme yapan FIVB,  Neslihan Darnel’le birlikte Fenerbahçe Acıbadem’in eski oyuncusu Rus Ekaterina Gamova, Çinli Xi Zhang, Yimei Wang ve Almanya’dan Sara Goller gibi yıldızların heykellerini yapacak. Bu starlar dünya voleybolunun birer elçileri olarak Olimpiyat, Dünya, Avrupa kıta şampiyonaları ile Dünya Kupası ve Grand Prix müsabakalarında görev yapacaklar.

Neslihan, bu büyük organizasyonda seçilmesi üzerine “Hem kendim, hem de ülkem adına çok gurur verici bir olay. Bu haberi Rusya maçından önce duyunca motivasyonum daha da arttı. Bu gurur verici organizasyonda ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Hem Türk sporcusunu, hem de Türk kadınını gideceğim ülkelerde en iyi şekilde tanıtma şansını bulacağım için bir başka mutluyum. Sırbistan’da da başarılı olup şampiyon olmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Hurriyet

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.