Düğün Dernek 2: Sünnet Film Yorumları

Düğün Dernek macerası kaldığı yerden devam ediyor. Genelde devam filmi yapmak bazı riskler taşır. Hep “ilk film daha iyiydi” gibi yorumlar yapılır. Düğün Dernek 2: Sünnet için şunu söyleyebilirim ki ilk filmden hiçbir eksiği olmayan, bol bol güleceğiniz bir film olmuş.

Film, dünyaya gelen Matias bebeğin büyüme evreleriyle hızlıca bir giriş yapıyor. Sünnet olacak yaşa geldiğinde ise artık planlar yapılmaya başlar. Matias’ın anne tarafı Letonyalı olduğu için sünnete tamamen karşı çıkarlar. Bu nedenle meşhur çete yeniden bir araya gelerek yaşanacak olayların fitilini ateşlerler.

İlk filmde olan aksiyon ve maceraya baktığımızda Sünnet filmi bir tık daha sakin geçiyor. Ama baştan sona kurgulanan olay örgüsü çok güzel ilerliyor. Filmdeki konuk oyunculardan biri olan Mustafa Keser ise birçok oyuncuya taş çıkartacak cinsten bir performans sergiliyor. Mimikler, hal ve hareketlerine baktığımızda daha birçok projede yer alabileceğini gösteriyor.

Filmin finaline geldiğimizde 3.sünün gelebileceğini söylemek mümkün. Bu konuda bir açık kapı bırakılmış. Düğün Dernek zaten öyle bir sevdirdi ki kendini 4,5,6 diye gitse hepsini seyrederiz gibime geliyor. Bu da Ahmet Kural, Murat Cemcir ve özellikle işin mimarı Selçuk Aydemir sayesinde elbette.

İyi seyirler, bol kahkahalar dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.