Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Alınır

Pek çok kadın için güzellik yöntemlerinin en zor yönlerinden biri, istenmeyen dudak üstündeki tüylerinden kurtulmaktır. Bir bıyıklı kadın, haliyle çekici değildir. Dudak üstündeki tüyler ile başa çıkmak için traş iyi bir yol olsaydı, bu kadar kötü olmazdı ama tıraş iyi bir seçenek olmadığı için, dudak üstü epilasyonu hassas ve genellikle ağrılı bir iştir .

Yüzünüz, vücudun en hassas ve en görünür bir parçasıdır. Bu istenmeyen tüyler ile uğraşırken ekstra dikkatli olmalısınız. Üst dudak epilasyonu için profesyonele gitmek daha iyi olabilir.

Ağda ya da krem ​​kullanarak cilde zarar vermeden evde dudağınızın üstündeki tüylere epilasyon yapabilirsiniz. 

Cımbız: Cımbız ile tüy yolma son derece sıkıcı ve acı vericidir. Kolay koparma yapmak için, hızlı bir şekilde ve kök tarafından tutarak çıkarın, cildinizi gergin tutun.

Ağda: En kolay yol, yüz ağda bantlarını kullanmaktır. Kılları kökünden kaldırmak için yeterince iyi tutulmalı, yani en az ¼ uzun olması gerekir. Kullanmadan önce ellerinizin arasında bantı ısıtın. Tüy büyüme yönünde cildinizi gergin tutun ve hızlı bir şekilde olduğunca cilde yakın olarak bantı yapıştırarak, tüyleri ters yönde çekin. Bu bir anda kılların tümünü çektiği için daha az ağrılıdır.

Tüy dökücü kremler: Kremler epilasyon için satın alabileceğiniz, cildinize kötü reaksiyonlara neden olabilen sert kimyasallar içerir. Bu belki bazı kadınların tercihi olsa da, dudak üzerindeki tüyler için en az tercih edilen yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.