Ducati Satılıyor Mu?

İtalyan motor firması ve İtalyan motor devi olan Ducati firması şu sıralar çok zor durumda. Şirket şu anda kendisine ortak arama çalışması içinde ama daha kötüsü şirket ortak bulamaz ise tamamiylen satılması söz konusu.

Almanya’dan Ducati motor firmasına bir teklif geldi ve Almanlar bu konuda da görünüşe göre ciddi; çünkü Alman otomobil devlerinden biri olan Volkswagen’ın Audi birimi Ducati firmasının hepsini talep ettiğini söyledi.  İtalyan motosiklet üreticisi Ducatı’yi borçları dahil 1.1 milyar dolara satın almak için anlaşma çabası içindeler. Avrupa’da yaşanan ekonomik krizin bunda büyük bir rol oynadığı da düşünülüyor. Krizin en çok hissedildiği bir Avrupa ülkesi de İtalya bu yüzden şirketin krizden etkilendiği, borçlarını ödeyemediği ve dahası satışlarında azalmalar olduğundan dolayı şirketi satılığa çıkarmış durumda. Şirket yöneticileri bir yandan üzülürken diğer yandan da mutlular; çünkü Almanya’nın en büyük devlerinden birisinin şirketi alması söz konusu bu şekilde Ducati isminin yaşatılacağı düşüncesindeler.

Umarız Ducati gibi köklü ve üstün motorsikletler üreten bir firma kaldığı yerden aynı şekilde motor severlere üretim yapmaya devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.