Drogba’ya Adım Adım…

İngilizler işe oldu gözüyle bakıyor. 5 milyon Pound’luk teklifin kabul edileceği gözüküyor.

Galatasaray kesenin ağzını biraz açtı gibi. Terim’le anlaşan Ünal Aysal yönetimi prensipte Johan Elmander ile de anlaşmıştı. Drogba içinde büyük emek verilen yönetim transferi bitirecek gibi görünüyor…

Ayrıca sarı kırmızılı ekibin Fildişi’li oyuncuya 5 milyon Pound’luk teklif yapmasıyla Dorgbayı isteyen takımlardan biri olan Tottenham geri çekildi. Daily Mail Gazetesi “Tottenham da Drogba’yla ilgileniyordu. Ancak Galatasaray’ın yüksek teklifinden sonra, girişimde bile bulunmadan geri adım attılar” diyerek duyurdu.

Mirror Gazetesi ise Chelsea yönetiminin Galatasaray’a Drogba ile görüşmesi için izin verdiğini yazdı. Transferin netleştiği, ödeme planındaki düzenlemelerden sonra Didier Drogba’nın görkemli bir törenle İstanbul’a getireceği bildirildi.

Keita’dan bilgi aldı.

Ek olarak Drogba’nın geçtiğimiz sezon Galatasaray’da forma giyen Keita’dan da Galatasaray hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Milli takım arkadaşları olan Keita ve Drogba, sarı kırmızılı ekip hakkında bilgi alış verişi yaptı. “Eğer Chelsea’den ayrılacaksan hiç düşünmeden Cimbom’a transfer olabilirsin” diyen Keita’nın, Drogba’ya Galatasaray’a gönül rahatlığı ile gidebileceğini söyledi.

Fildişi Sahili Milli Takımı’ndan da arkadaşı olan Drogba’yı Galatasaray’ın teklifi karşısında bu sözlerle teşvik eden Keita’nın, menajeri aracılığıyla da Sarı-Kırmızılılar’a haber yollayıp yeniden ‘geri dönüş için yeşil ışık yaktığı’ da bildirildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.