Doctor Who 8. Sezonuyla Karşımızda!

BBC’nin sevilen fantastik dizisi Doctor Who 8. sezonuyla hayranlarını ekran başına toplamaya devam ediyor. Aslında bu sezon yalnızca dizinin yeni versiyonunun 8. sezonu. 1963 yılından bu yana yayınlanmakta olan dizinin Peter Capaldi tarafından canlandırılan 12. doktoru da bu sezonda karşımıza çıkıyor.

Kendi gezegeni galaksiler arası bir savaşta yok olan Zaman Lordu türünün sonuncusu Doktor’un dünyada ve diğer gezegenlerde kötü uzaylılara karşı verdiği savaşı konu alan kült dizi Doctor Who türün hayranlarını ekran başına topladığı gibi kendisine bir kez kapılanları da türe hayran ediyor. Zamanı geldiğinde görüntüsü değişen ve yeni bir bedenle maceralarına devam eden doktora yolculuklarında efsane zaman makinesi Tardis ve birbirinden güzel, zeki ve eğlenceli kadın kahramanlar eşlik ediyor. Yeni sezonda ise 11. doktorla birlikte de yolculuk etmiş olan ve Jenna Coleman tarafından canlandırılan Clara Oswin Oswald eşlik etmeye devam edecek gibi görülüyor.

İlk sezonlarda uzaylı çeşitlerini ve doktorun karakterini tanıma üzerine kurulu olan bölümlerden son sezonlarda tarih, felsefe ve bilim üzerine söyleyecek daha fazla sözü olan ancak yine de eğlencesinden bir şey kaybetmeyen bölümlere evrilen dizinin hayranları yeni sezonun gelecek bölümlerini heyecanla bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.