Dökülen Saçlar

O değer verdiğiniz ve üzerine titrediğiniz saçlarınız ilk başlarda tel tel dökülmeye başlar. Aslında bu bir noktaya kadar normal.

Saçlar da kendini yenilemelidir. Ama o da ne ? Bu işte bir gariplik var saçlarınız artık tel tel değil tutam tutam dökülmeye başladı. Sizin için tehlike çanları çalıyor dikkat !

Saç dökülmeniz iyice çoğalmadan ve iş işten geçmeden bir an önce doktora görünmenizde fayda var. Bu arada doğanın nimetlerinden de faydalanabilirsiniz tabi ki. Bitki ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya nın saçlar için önerileri bu noktada işinize yarayabilir.

Saç dökülmesi’nin önemli bir sebebi hormon dengelerinin bozulmasıdır. Aldığınız bir ilacı en az üç ay kullanmalısınız. Fındık, ceviz, yumurta, tahıl ekmeği, kara buğday, beyaz peynir, kuru üzüm yiyin.

Haftada bir gün bira mayası ile bir tatlı kaşığı meyve suyunu karıştırıp için. İki çorba kaşığı iyi zeytin yağına, eşit miktarda üç damla kekik yağı, biberiye yağı, limon yağı karıştırın. Bir yumurta sarısı ekleyip bu karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürün.

Naylon ve eşarp sararak en az bir saat kalsın saçta. Isırganı ve lavantayı, çay gibi demleyerek bu karışımla saçınızı tarayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.