DJ Volga Tamöz – Tam 90’dan

Kral TV Müzik Ödülleri’nde dinleyenlere keyifli dakikalar yaşatan Volga Tamöz, Twitter TT listesinde de yerini aldı.

Peki Volga Tamöz kimdir?

12.03.1976 yılında İstanbulda doğdu. İlkokul eğitimi sırasında özel müzik dersleri alan Volga Tamöz, Muhsin Ertuğrul Şehir tiyatrolarında 3 yıl tiyatro eğitimi aldıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarında, ilk öğretim sonrası akademik müzik eğitimine başladı.

Altı yıl süren Çalgı Eğitim Bölümünü başarı ile bitirdi.Türk Tasavvuf Müziğinin önemli enstrümanı olan ney sazı eğitiminide, Fuat Türkermen, Salih Bilgin ve Niyazi Sayın gibi hocalardan aldı.

Çok sesli (polifonik müzik) müziğe karşı olan ilgisinden dolayı Kompozisyon eğitimini hedefleyen Volga Tamöz İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kompozisyon bölümünü kazanarak 2002 yılında mezun oldu.Volga Tamöz 2007 yılında Haliç Üniversitesinde Yüksek Lisans Programını bitirerek, akademik eğitimini tamamlamıştır.

Eğitimiyle beraber popular müzik yaşantısında aynı paralellikte devam ettiren Volga Tamöz, 15 yıldan bu yana yurt içi ve yurt dışında bir çok projede Besteci, Aranjör, Müzik Direktörü ve Prodüktör olarak görev almış ve almaya devam etmektedir.

Yakın geçmişte Yazz Records isimli Müzik Prodüksyon şirketini kuran Volga Tamöz kariyerine yapımcılığıda ekleyerek bir çok projeyi hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

İşte Dj Volga Tamöz Kral TV Müzik Ödülleri müzikleri;

http://www.youtube.com/watch?v=1cP1BBjg8nQ

Kaynak: volgatamoz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.