Diren Merdiven Film Mi Oluyor?

Bir süre önce çoğu yerdeki merdivenlerin rengarenk boyanmasının gerçek öyküsü film oluyor.

Merdivenlerin hikayesi Amerikalı Brittany Koteles ve Türk yönetmen Deniz İleri’nin internetten toplayacakları yardımla film olacak.

Film kısa metrajlı olacak. Gökkuşağı olarak adlandırılan merdivenlerin altında yatan gerçek mesajı vermek için ve daha fazla kişiye tanıtmak için film Barcelona’da çekilecek.

Filmin yönetmeni Deniz İleri yaptığı bir açıklamada şöyle diyor;

Gezi Parkı eylemleri zamanında susturulmaya çalışılan topluluğa “sizin hikayenizi anlatıyoruz” diyebileceğiz. O yüzden filmi Barcelona’da  çekerek daha büyük bit kitleye duyurmayı hedefliyoruz.”

Gerçek hayattan alınmış rengarenk bir öykü

Filmin adı Diren Merdiven olacak. Konusu ise şöyle;

Gecenin birinde emekli bir adamın merdivenleri rengarenk boyamasıyla başlıyor. Merdivenlerin boyanmasından sonra mahalledeki herkes, tüm İstanbullular ve turistler büyük bir beğeniyle merdivenlere rağbet gösterirler.

Çok geçmeden merdivenler belediye tarafından eski haline boyanır. Bu olay herkesin isyan etmesine sebep olur. Bu durum Gezi eylemleriyle eşleştirilip #direnmerdiven hashtag’iyle sosyal medya üzerinden oldukça ses getirir.

Bu olaylardan sonra bütün Türkiye merdivenleri tepki olsun diye gökkuşağı rengine boyarlar. Bu eylem en masum ve en renkli direniş olarak tarihe geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.