Derin Mevzu

İçimizden Gelenler 06 Eylül 2019 - 12:22 32 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Derin Mevzu

Mevzumuz derin…

İ.T.Ü sahnelerinden doksanların popüler mekanlarına, İngiltere performanslarından, Rolling Stones gibi devlerle aynı sahnede yer almaya kadar renkli hikayelerle dolu 4 adamdan oluşuyor Derin Mevzu. Her birinin müziğe olan aşkı henüz çocukken başlıyor, yıllar boyunca farklı mekanlarda, farklı işlerde, farklı tecrübelerle çiçek açıyor. Sonunda ise Cenk Özveren’in inisiyatifiyle bir grupta bir araya geliyor ve tüm ilişkilerden, yaşananların ortak noktasından “mevzunun derin” olduğu ortaya çıkıyor.

Bu birlikteliğin ilk meyvesi “Yaşasın” albümünde grubun söylemek istedikleri, tadını özlediğimiz Yerli Rock’ın modern bir yorumuyla müziğe dökülüyor. Albüm hem bir bütün olarak, hem de kişisel bazda meselenin ‘derinine’ iniyor. Grup hem modern yalnızlıklara hem de dolup taşan hisleri haykırma isteğine sahip geniş bir dinleyici kitlesine sesleniyor.

Kurabiye Fincan

Vokalde Korhan Temel, gitarda Cenk Özveren, davulda Turgay Gülaydın ve basta Gökhan Ölke yer alıyor. Bir aşk ve yaşam hikayesinin farklı parçalarını gördüğümüz yedi şarkıdan oluşan son albüm “Yaşasın”, “Sebebisin Sen”, “Yalnızım”, “Bırak Artık”, “Biri Birinin Üstünde”, “Hadi Ordan Be” ve “Gerçek Kahramanlar” şarkılarıyla ve Ağustos ayı itibari ile yayına giren “Yaşasın”,“Deriko”, “Sebebisin Sen” ve “Bırak Artık” şarkılarının akustik performansları tüm müzik platformlarında yayında.


ETİKETLER:
Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TOEFL İçin En Doğru Adres

Gündelik hayattaki dil öğrenme kaygısı zaman zaman yerini sınav kaygısı ile pekiştirebiliyor. Uzman...

4. Sınıf Okulistik İle Artık Çok Daha Kolay

Temel derslerin işlendiği 4. sınıf, çocukların hayatında büyük bir yere sahip. Hem bir devri kapatacak olma...

PuCCa’dan 5. Kitap: O Adam Buraya Gelecek!

PuCCa okurları toplaşın, 5. Kitap çıktı.

Aşkım Kapışmak’tan Yeni Kitap: “Kalbin Anahtarı”

Davranış bilimleri ve ilişki uzmanı Aşkım Kapışmak’ın 9. kitab...

BU MAKALEYE YORUM YAP