Derin Mevzu

Mevzumuz derin…

İ.T.Ü sahnelerinden doksanların popüler mekanlarına, İngiltere performanslarından, Rolling Stones gibi devlerle aynı sahnede yer almaya kadar renkli hikayelerle dolu 4 adamdan oluşuyor Derin Mevzu. Her birinin müziğe olan aşkı henüz çocukken başlıyor, yıllar boyunca farklı mekanlarda, farklı işlerde, farklı tecrübelerle çiçek açıyor. Sonunda ise Cenk Özveren’in inisiyatifiyle bir grupta bir araya geliyor ve tüm ilişkilerden, yaşananların ortak noktasından “mevzunun derin” olduğu ortaya çıkıyor.

Bu birlikteliğin ilk meyvesi “Yaşasın” albümünde grubun söylemek istedikleri, tadını özlediğimiz Yerli Rock’ın modern bir yorumuyla müziğe dökülüyor. Albüm hem bir bütün olarak, hem de kişisel bazda meselenin ‘derinine’ iniyor. Grup hem modern yalnızlıklara hem de dolup taşan hisleri haykırma isteğine sahip geniş bir dinleyici kitlesine sesleniyor.

Vokalde Korhan Temel, gitarda Cenk Özveren, davulda Turgay Gülaydın ve basta Gökhan Ölke yer alıyor. Bir aşk ve yaşam hikayesinin farklı parçalarını gördüğümüz yedi şarkıdan oluşan son albüm “Yaşasın”, “Sebebisin Sen”, “Yalnızım”, “Bırak Artık”, “Biri Birinin Üstünde”, “Hadi Ordan Be” ve “Gerçek Kahramanlar” şarkılarıyla ve Ağustos ayı itibari ile yayına giren “Yaşasın”,“Deriko”, “Sebebisin Sen” ve “Bırak Artık” şarkılarının akustik performansları tüm müzik platformlarında yayında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.