Deri Mobilya Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Deri mobilyaların bakımı diğer kumaş ve yüzeylerin bakımından farklıdır. Doğası gereği deri malzeme sıvıyı hemen içine sızdırır; bu yüzden deri mobilyalarınıza dökülen bir şeyden dolayı oluşan lekeleri anında temizlemelisiniz. Zaman geçerse lekeyi ortadan kaldırmanız zorlaşacaktır. Deri mobilya bakımı ve temizliği profesyonel firmalar tarafından yapılırsa deri oturma grupları ve deri kaplı diğer parçalar daha uzun bir süre boyunca iyi görünür. Fakat bunu sıklıkla yapmak size maliyetli gelebilir. Bu yüzden genel bakımı kendiniz yapıp birkaç yılda bir kere profesyonel yardım alma yoluna da gidebilirsiniz.

Konforlu ve havalı parçalar olan, mekanlara klas ve estetik bir görünüm getiren deri mobilyalar özenli kullanıldıkları ve iyi bakıldıkları takdirde yıllarca canlı ve parlak görünebilirler. Deri eşyalarınızın direkt güneş ışığı almasına izin vermemeli, onları evdeki radyatör, klima vb. tesisatların çok yakınına koymamalısınız. Deri mobilya bakımı ve temizliği için sert, aşındırıcı deterjanlar kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Çamaşır suları ve amonyak bazlı temizleyiciler deri mobilyaların tahrip olmasına ve renk değiştirmesine sebep olur. Bu kategorideki eşyalarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız özenle süpürme, toz alma ve tiftik bırakmayacak bir bezle silme yoluna gidin. Böyle bir bezi bol suya batırıp çok fazla sıkmadan deri yüzeyleri silebilirsiniz.

Marketlerde deri mobilyaları yenilemeye yönelik ürünler bulmak mümkün. Bunun dışında deri mobilyaların üzerindeki çiziklerin görünümünü hafifletmek için yapabileceğiniz uygulamalar da var. Örneğin yumuşak bir beze bir parça zeytinyağı damlatıp deri yüzeylerdeki çizikleri ovabilirsiniz. Daha sonra ıslak bir bezle zeytinyağının fazlasını almanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.