Depresyondan Uzak Kalmanın Yolları

Depresyon, toplumumuzda çok yaygındır ve kötü bir ruh haline sahip olmak genellikle çok can sıkıcı bir durum. İşte depresyonu uzak tutmak ve iyi bir ruh haline sahip olmanın basit yolları:

Yeterli uyku alın

Kötü bir ruh hali içindeyseniz, yatakta olmak ve dinlenmek vücudunuzun kendisini tamir etmesini sağlar. Sekiz saat uyuduğunuzda güne başka türlü başladığınızı göreceksiniz.

Egzersiz

Egzersiz endorfin üretmek için vücudunuzun yardımcısı olabilir ve bu daha mutlu hissettiriyor. Günlük olarak spor salonuna gitmek gerekli değildir ama iyi bir ruh hali için egzersiz yapmak yeterli olabilir, en azından 15 dakika yürüyüş yapmaya çalışın.

Günlük tutun

Günlük tutmak ve duygularınızı yazmak, depresyonu durdurmanın fantastik bir yol olduğu farklı çalışmalarda gösterilmiştir.

Kendinizi gizlemeyin

Bu oldukça zor olsa da, kısa bir süre için bile olsa günlük olarak insanlarla sosyalleşmek gerekiyor. Deneyin, insanlarla konuşarak daha iyi hissedeceksiniz.

Meyve ve sebze yiyin

Meyve ve sebze depresyonu yenmek için size yardımcı olabilir. Besin ve minerallerle doludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.