Deniz Seviyesi Film Eleştirisi

Deniz Seviyesi, bu sene Altın Koza Film Festivali’nde 6 ödülün sahibi oldu. Bir aşk hikayesini anlatan filmin başrollerinde Damla Sönmez ve Ahmet Rıfat Sungar yer alıyor.

Deniz Seviyesi, Amerika’ya okumak için giden Damla’nın seneler sonra ablası ve eniştesinin yazlıklarına gelmesiyle başlıyor. Her şey çok güzel görünse de Damla burada geçmişte bıraktığı sırları ile yüzleşiyor.

Film aşk temasını işlese de aslında Damla karakteri üzerinde yoğunlaşıyor. Yani aslında filmin tek bir başrolü var. O da Damla. Filmin genel hikayesi klasik olsa da senaryodaki diyaloglar ve çekim stilleri ile biraz daha farklılaştırılmaya çalışılmış. Oyuncuların gizemi çözüldükçe de filmin büyüsü yavaş yavaş kaçmaya başlıyor. Birçok hata ve eksiklikler filmin daha iyi olabilecekken vasatlaşmasına neden oluyor.

Filmin tek bir başrolü olduğunu söylemiştim. Yani Damla Sönmez büyük bir yükün altına girmesine rağmen oynadığı bütün dizilerde olduğu gibi aynı konuşma tarzı ve tavrını hiç değiştirmeden bu filmde de sergiliyor. Aynı şekilde Ahmet Rıfat Sungar ve Jacob Fishel’de yan rol olmalarına rağmen orta halli bir oyunculuk sergiliyorlar.

Kısaca Deniz Seviyesi, düşük beklentilerle izlenebilecek, televizyon filmi tadında bir yapım. Bazı sahnelerin şiddeti ne kadar yüksek olsa da giriş, gelişme ve en önemlisi sonuç olarak ele alındığında pek de bir şey vaat etmiyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.