Deliha Film Yorumları

Yalan Dünya dizisindeki Nurhayat tiplemesiyle hayatımıza giren Gupse Özay, senaryosunu kendisinin yazdığı ve başrolünde oynadığı Deliha bugün vizyona girdi. Deliha, Deli Zeliha’nın birleşiminden oluşuyor. Film, kaba saba hareketleri ile erkek gibi olmasına rağmen, neticede genç bir kız olan ve bunun da getirdiği doğrultuda hayalleri ve duyguları olan Deliha’nın hikayesini konu alıyor.

Zeliha, bir fal baktırıyor ve hayatının aşkıyla tanışacağını öğreniyor. Bundan sonra en önemli derdi bu oluyor ve aynı gün içerisinde mahallesinde bir fotoğrafçı dükkanının açıldığını fark ediyor. Dükkanın sahipleri Şirinceli Cemil ve Cemal iki kardeşler. Deliha’da 10 saniye içinde merdivenleri inerse falda çıkan aşkıyla karşılaşacağına inanıyor. Dükkana dalıyor ve esas komedi başlamış oluyor.

Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Eyvah Eyvah filmlerinin de yönetmenliğini yapan Hakan Algül üstlenmiş. Filmde 15 kilo fazlası olan bir Gupse Özay görüyoruz. Daha önce senaryosunu yazıp başrolüne de kendisini yerleştiren erkek oyuncuları görmüştük. Örneğin Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar. Dizi sektörü olarak da bu imkansızı başaran tek kadın oyuncu ise Gülse Birsel olmuştu. Gupse Özay ise kadın karakteri sinemaya taşıyan ilk kadın komedi oyuncusu olarak büyük bir ilke imza atmış oldu.

Filmi izlemeden önce herkes de bir Dişi Recep İvedik düşüncesi oluşuyor. Ama filmi izledikten sonra bu kıyaslamanın yanlış olduğunu göreceksiniz. Deliha, babasını kaybettikten sonra evin korumacı rolünü üstlendiği için zamanla bu hale gelmiş bir kız. Ama o da her genç kız gibi duvarına poster asıyor, makyaj yapıyor. Yani içerisinde bir yerlerde o kadın içgüdülerini kaybetmeyen biri Zeliha.

Gupse Özay’ın oyunculuğu gibi kaleminin de ne kadar başarılı olduğunu Deliha ile ispatlayabileceğine inanıyorum. Gülmek ve eğlenmek istiyorsanız hiç düşünmeden gidip filmi seyredin.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.